ПоддержатьУкраїнська

Коронавірус в Україні та Світі: новини, лікування, карантин

StopCor
StopCor

StopCor

Коронавірус в Україні та Світі: новини, лікування, карантин

Протягом останніх кількох місяців новини про коронавірус не говорить хіба тільки ледачий. Це поняття увійшло в наше життя значно тісніше, ніж будь-хто міг припустити. Навіть для тих, хто не захворів, наслідки вже зараз стали відчутними. Що це за хвороба і звідки вона з'явилася - тільки офіційна інформація з перших вуст.

Що таке коронавірус і звідки він взявся

Про коронавірус вперше надійшло повідомлення з Уханю (Китай) ще в середині грудня 2019 року. Тоді ця звістка, навіть незважаючи на смертельні випадки, не здавалася настільки загрозливою. Але дивна хвороба почала активно поширюватися по всьому світу, викликаючи паніку і смерть. Найактуальніше визначення даної інфекції виклали експерти Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я (https://www.who.int/health-topics/coronavirus).

Коронавіруси (CoV) - це велика родина вірусів. Захворювання починається як звичайна застуда, переходячи в більш важкі форми - наприклад, важкий гострий респіраторний синдром (SARS-CoV) або цілий ряд інших. Новий коронавірус (nCoV) - це новий штам. Раніше його не спостерігали у людини. Але він мутував.

Коронавіруси відносяться до тих вірусних інфекцій, які передаються між тваринами і людьми. Цей факт був підтверджений відповідним науковим дослідженням. Кілька відомих коронавірусів краще відчувають себе серед тварин, але до сих пір не існує досліджень, які б підтвердили неможливість їх передачі до людини.

Спільними ознаками зараження є звичайні респіраторні симптоми: лихоманка, кашель, висока температура тіла, утруднене дихання. Інфекція може швидко поширитися і привести до пневмонії, ниркової недостатності або смерті. Для запобігання розповсюдження інфекції варто особливу увагу приділяти наступним заходам профілактики:

- регулярне миття рук;

- прикриття рота і носа під час кашлю та чихання;

- ретельна термічна обробка м'яса і яєць;

- уникати тісного контакту з людьми, у яких виявлені симптоми респіраторних захворювань, а також уникати місць з масовим скупченням людей.

Розвиток коронавируса в Ес (і один абзац по країнам до 4 країн)

Вірусом COVID-19 найбільше захворіло людей в Китаї, звідки хвороба активно почала поширюватися майже по всьому світу. У більшості заражених вірусом (більше 80%) хвороба протікає в легкій формі, подібно звичайній застуді протягом 14 днів. Іншим людям потрібен концентрований кисень. Важкі випадки можуть тривати до 6 тижнів, а пацієнти потребують вентиляції легенів.

Китай вже запустив масове виробництво спеціальних тестів, здатних протягом дня підтвердити або спростувати наявність у людини захворювання. Майже у 100% хворих не було ніяких симптомів протягом 1-3 днів з початку перебігу захворювання. Це значно ускладнює виявлення вірусу. У Китаї вже померло понад 4% від захворілих, але ця інформація може бути недостовірною, оскільки з самого початку людей, які почали вмирати, ніхто не тестував на коронавірус. В зоні найбільшого ризику люди, які мають хронічні захворювання, люди похилого віку і діти.

В Європі теж сумна статистика захворюваності: вірус - 18057 випадків, з них повністю видужало 50%. За оперативною інформацією Міністерства охорони здоров'я України (https://moz.gov.ua/article/news/operativna-informacija-pro-poshirennja-koronavirusnoi-infekcii-2019-ncov-), за станом на 11.03.2020 року всього в Європі зафіксовано :

 1. Італія - ​​10149;
 2. Франція - 1784;
 3. Іспанія 1622;
 4. Німеччина - 1296 випадків.
 5. Італія ввела масові обмежувальні і профілактичні заходи для своїх жителів. Урядом скасовано масові і спортивні заходи, заборонено виходити на вулицю без крайньої необхідності, а в разі виявлення коронавируса рекомендується не покидати свого будинку. Дитячі садки та школи залишаються закритими так само, як і театри, дискотеки, басейни або соціальні центри.

  Франція, Іспанія і Німеччина обмежилася рекомендаціями своїм громадянам по утриманню від поїздок і місць масового скупчення людей.

  Всесвітня Організація Охорони Здоров'я на своєму сайті оприлюднила посібник з рекомендаціями щодо профілактики та лікування коронавируса, але індивідуальні заходи повинні вводити держави на рівні власних урядів.

  МЗС не рекомендує їхати в провінції італійських регіонів Ломбардію, Венето, Емілія-Романья і П'ємонт. Саме ці місця в Європі вважаються з найбільшим ризиком зараження.

  Розвиток коронавируса в Україні

  Вранці 11 березня в Україні зареєстровано 1 випадок COVID-19, який був підтверджений лабораторно. Центром громадського здоров'я України зафіксовано 43 підозри на захворювання COVID-19. На сьогодні 41 зразок отримав негативний результат, а 1 досліджується.

  На сьогодні інформації про короновірус в кішок, собак або інших тварин в Україні майже немає, як і інформації про те, які симптоми у них наявні при захворюванні.

  Лікування коронавируса

  Найбільш ефективними заходами вважається саме профілактика.

  1. Часте миття рук з милом і ретельне очищення їх спиртом або засобами на його основі. Експерти ВООЗ стверджують, що використання спирту допоможе знизити ризик захворіти.
  2. Підтримка соціальної дистанції: не менше 1 метра до людини, у якогї виявлено ознаки захворювання.
  3. Зайвий раз не торкатися очей, носа і рота руками. На них швидше може потрапити вірус.
  4. Використовуйте гігієну дихання. Дотримуйтеся належної дистанції і прикривайте ніс серветкою, яку потім знищуйте.
  5. При виявленні найменших ознак захворювання максимально швидко зверніться до сімейного лікаря, попередньо зателефонувавши йому. Він може негайно направити вас до потрібного медичного закладу, щоб запобігти інфекції.

   Лікування коронавируса має симптоматичний характер. Найчастіше лікарі призначають комбіноване лікування спеціальними протигрипозними препаратами, а також препарати з інтерфероном або іншими імуностимулюючими засобами.

   Немає наукового підтвердження про використання в процесі лікування таких народних засобів, як часник, цибуля або препаратів гомеопатичної групи, але ніхто їх не забороняє вживати.

   Цікавить актуальна інформація - стежте за нашими новинами.

   Другие новости