ПоддержатьУкраїнська

Майже 10 тисяч на пологи: нова програма медичної реформи

StopCor
StopCor

StopCor

Майже 10 тисяч на пологи: нова програма медичної реформи

З 1 квітня 2020 року в Україні запрацює програма медичних гарантій. Це перелік медпослуг, за які платить держава. Програма охоплює екстрену, первинну медичну допомогу, спеціалізовану і високоспеціалізовану медичну допомогу, паліативну допомогу, реабілітацію, ведення вагітності й пологів, медичну допомогу дітям до 16 років. 

За екстрену допомогу НСЗУ перерахує 11 161 грн, говориться в постанові Кабміну. Однак, це сума за сто осіб. Тобто за одного пацієнта – 111 грн.

До цього тарифу включена догоспітальна допомога і транспортування до лікарні. Медичну допомогу в медустанові оплатять вже за іншими тарифами, залежно від виду медпослуги.

Не забагато заплатять і за консультацію спеціалізованого лікаря – 4942 грн за сто осіб. За операції, які проводяться амбулаторно, – 48 001 грн за сто осіб.

"За консультацію однієї людини оплачуватимуться 49,42 грн. А за операцію в амбулаторії майже 500", – підтвердила Альона Горошко, директор департаменту замовлення медичних послуг і лікарських препаратів Національної служби здоров'я України, передає "Сегодня".

За найменшим тарифом НСЗУ оплатить стоматологію. Стоматологічна допомога дітям до 16 років – безкоштовна, її оплачує Нацслужби здоров'я. Але тариф на неї становитиме всього лише 919 грн на сто осіб, або 9,19 грн за одного.

Другие новости