ПоддержатьУкраїнська

МОЗ вбиває українців? Як у відомстві "лікують" пацієнтів з онкодіагнозом та цукровим діабетом

StopCor
StopCor

StopCor

МОЗ вбиває українців? Як у відомстві 'лікують' пацієнтів з онкодіагнозом та цукровим діабетом

Лікують чи навмисно доводять до смерті? «СтопКор» звернувся до МОЗу, щоб дізнатись, як фінансується лікування хворих з онкодіагнозом та цукровим діабетом. Журналісти взялись за розслідування цієї теми після мітингу родичів хворих на рак під стінами відомства. До керівництва МОЗу у медійників є низка запитань. Зокрема, щодо виділення коштів на лікування пацієнтів, закупівлю медпрепаратів та скандали навколо медичних навчальних закладів. Запит уже передали до відомства.

«Редакцію програми зацікавила і збентежила тема мітингу родичів онкохворих під стінами Міністерства охорони здоров’я.

МОЗ вбиває українців? Як у відомстві ''лікують'' пацієнтів з онкодіагнозом та цукровим діабетом

Таким чином, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», Закону України «Про інформацію» та Конституції України, просимо надати відеокоментар і відповісти на наступні питання:

1. Які кошти закладені в бюджет для лікування онкохворих? Яким чином вирішується розподілення коштів на онкохворих і хто в Міністерстві несе за це відповідальність?

2. Яка статистика онкохворих в Україні?

3. Яка статистика хворих на цукровий діабет в країні та які існують державні програми по лікуванню цього захворювання?

4. В інтерв’ю журналістам ТСН відомий хірург Олександр Ларін виступив з наступною заявою: «Основною рушійною силою програми «Цукровий діабет» є такий показник – рівень глікозильованого гемоглобіну, який повинні були поетапно знижувати. Що ми в результаті маємо? А ми не маємо нічого. Тобто програма закінчилася. Всі гроші до копійки витрачаються на інсуліни. Інсуліни мають абсолютно різну вартість. Умовно кажучи, від 2,5 тисячі гривень за флакон в тисячу одиниць і точно такий же інсулін коштує близько 4 тисяч гривень, тому що він в картриджі. Тобто держава взяла на себе зобов'язання за зручність введення такого ж інсуліну заплатити на 55-60% дорожче, ніж воно у флаконі. Але це ж гроші. І державні гроші». Як ви можете прокоментувати цю заяву?

МОЗ вбиває українців? Як у відомстві ''лікують'' пацієнтів з онкодіагнозом та цукровим діабетом

5. Крім того, Олександр Ларін звернув увагу на закупівлі медичних препаратів у фірм-посередників. Розкажіть детально про процес закупок та компанію Crown agents.

6. Останнім часом виникають скандали довкола медичних університетів, наприклад, безстрокова акція в університеті ім. Богомольця або скандал в Одеському медичному ВНЗ. З чим ви пов’язуєте подібний сплеск?», – ідеться у запиті «СтопКору».

МОЗ вбиває українців? Як у відомстві ''лікують'' пацієнтів з онкодіагнозом та цукровим діабетом

Другие новости