ПоддержатьУкраїнська

На Херсонщині зареєстровані випадки хвороби Лайма

StopCor
StopCor

StopCor

На Херсонщині зареєстровані випадки хвороби Лайма

У Херсонській області вже 7 людей звернулися до лікарів через укуси кліщів. Це дані на половину червня. Медики попереджають: крім енцефаліту кліщі також можуть заразити жертв бореліозом.

Новину повідомляє "Преса України".

На Херсонщині почастішали випадки кліщових укусів, зокрема, на морському узбережжі. Уже зафіксовані випадки захворювання на кліщовий бореліоз (хворобу Лайма). Про це розповів хірург лікарні ім. Тропіних Руслан Романюк.

У приймальному відділенні лікарні щорічно реєструється до 5 звернень з приводу укусів кліщів. Але в цьому році на початок червня вже було 7.

"В основному зверталися люди, які виїжджали на природу – в ліс, на дачі, а також на море. Приблизно в половині випадків були невдалі спроби витягти кліща самостійно за допомогою нитки, масла, спирту, в результаті чого частини паразита залишилися під шкірою.

Інші постраждалі відразу після укусу зверталися до нас. Найбільш пізнім було звернення чоловіка з інфікуванням рани – після укусу пройшло 3 доби.

Був також випадок, коли кліщ вкусив жінку похилого віку в область грудей, прямо в сосок, але вона не могла зрозуміти що це і звернулася зі скаргами на "незрозуміле утворення чорного кольору", – розповів він.

Випадків зараження кліщовим енцефалітом за останні роки не було. Випадки кліщового бореліозу реєструються, в тому числі серед дітей.

З початку весняно-літнього сезону було до 10 таких випадків. Причому нерідко симптоматика себе проявляє, клінічна картина розвивається, а про укус хворий не пам'ятає.

Нагадаємо, теплий період весни – сезон кліщів, які стають особливо активними. Тільки в одній Дніпропетровській області від їх укусів постраждали в 2017 році вже понад 100 чоловік. Медики радять бути обережними й використовувати спеціальні засоби захисту.

Другие новости