ПоддержатьУкраїнська

Приватизація стратегічного фармзаводу: "Індар" – все ще in чи вже out?

StopCor
StopCor

StopCor

Приватизація стратегічного фармзаводу: 'Індар' – все ще in чи вже out?

На початку 2019 року вже екс-прем’єр Володимир Гройсман підписав розпорядження, за яким до переліку об’єктів великої приватизації включили ПрАТ "Індар". Якщо зараз із державним контрольним пакетом акцій "Індар" – за сімома замками, то що буде після приватизації? Що чекає на підприємство далі – дізнавався Олександр Мамай. 

https://www.youtube.com/watch?v=bFheUlv5fMQ

Віктор Сердюк – голова Всеукраїнської Ради захисту прав та безпеки пацієнтів. Ось якою він бачить подальшу долю "Індару": "Мають ті люди, які мають до нього відношення, отямитися, трошки призупинити свою жадобу наживи та робити те, що вони можуть робити, але гарантовано. Другий момент – це під час приватизації продадуть як металолом… І третій момент – це когось обдурять і скажуть: які ми класні. У нас є ринок такий, ми там продамо, завтра – в Азербайджан, післязавтра – в Бразилію. Але ми пам’ятаємо таку цікаву фразу Де Голля, який сказав: Бразилія – це країна вічного майбутнього. Так само і тут. "Індар" – це вічно майбутній виробник майбутніх красивих інсулінів".

До речі, саме Бразилія стала рятівною паличкою для заводу "Індар", щоб він раніше часу не пішов на фінансове дно. Завоювання закордонних ринків країн, які розвиваються і не мають власної інсулінової галузі, – такий пріоритет обрала керівниця підприємства Любов Вишневська.

Як запевняє голова ради Української діабетичної федерації Валентина Очеретенко, "Індар" багато інсуліну продає за кордон: "Вони мають 50% ринку в Бразилії, вони мають проекти в інших країнах: і в Південній Америці, і в арабському світі. І вони просуваються. Зараз вони почали будівництво заводу в Азербайджані".

Ще три роки тому, коли "СтопКор" вперше зацікавилися заводом "Індар", журналісти намагалися отримати коментар Любові Вишневської про можливу корупцію на підприємстві. Але вона буквально втекла від наших запитань.

Загалом пані Вишневська керує підприємством "Індар" ще з 2014 року. Переважно уникає спілкування з журналістами та на публічних заходах з’являється зрідка. Остання прес-конференція в Україні, де виступала голова правління "Індару", відбулась наприкінці 2017 року, і саме тоді пані Любов повідомила про стратегічне партнерство з Бразилією.

Тоді ця історія тільки починалась. Поки Міністерство охорони України було осторонь, до Любові Вишневської в Київ приїздили делегації з Латинської Америки – непублічно і за досить цікавих обставин.

Чому представник бразильської державної компанії під час візиту до України злякався відеокамери та що було згодом з постачанням інсуліну в далеку країну – "СтопКор" розповість у наступному матеріалі серії.

Другие новости