ПоддержатьУкраїнська

Стало відомо, чому Україна не готова до евакуації громадян з Китаю

StopCor
StopCor

StopCor

Стало відомо, чому Україна не готова до евакуації громадян з Китаю

Запланована евакуація українців з Китаю не відбулася через неготовність країни приймати своїх громадян і організовувати карантин. 

Евакуацію скасували через те, що МОЗ станом на 11 лютого а) вирішив посадити літак в аеропорту Бориспіль, б) не знайшов приміщення, де 41-54 українця, які проживають в Ухані, могли б провести карантинні дві, а за останніми даними, три тижні, пише "ДТ".

Напередодні ZN.UA зверталася до міністра охорони здоров'я Зоряни Скалецької, щоб прояснити ситуацію з евакуацією українських громадян з Китаю, але міністр не відповіла, пославшись на зайнятість. Зокрема ZN.UA цікавилося, яким саме рейсом – частим або державним – планувалася евакуація, де він приземлиться, як літак дезинфікуватиметься після, а також де українці будуть знаходиться на час карантину.

Варто відзначити, що на поточний момент більшість країн світу завершило евакуацію своїх громадян з КНР. У понеділок, 10 лютого, український борт отримав право сідати в Китаї. У китайській провінції Хубей та місті Ухань знаходяться близько 150-200 громадян України, більше 50 з них висловили бажання бути евакуйованими й дали згоду на двотижневий карантин відразу після прильоту.

При цьому прем'єр-міністр України Олексій Гончарук на брифінгу після засідання Кабінету міністрів пояснив затримку евакуації українців мінімізацією ризиків до нуля.

"Як тільки ми будемо на 100% впевнені, що евакуація не створить ризику проникнення цієї інфекції на територію України і поширення її тут, ми миттєво проведемо всі необхідні евакуаційні дії. Це питання днів. У нас літак готовий, кілька об'єктів визначені, на які потенційно може бути проведена евакуація ", - сказав він.

Другие новости