Найбільша кількість людей, як з'ясувалося, вмирає не від ВІЛ або іншого вірусу. Найбільше життів забирають різні форми гепатиту. Однак фактично в жодній країні немає державної програми, яка б зупинила епідемію.
Новину повідомляє "Преса України".
"Подібні висновки викликають у нас злість, але ми зовсім не здивувалися тому, що гепатит губить більше людей, ніж ВІЛ, малярія і туберкульоз. Подібний сумний хід подій пов'язаний з тим, що боротьба з гепатитом ніколи не входила в політичні пріоритети всіх провідних країн світу і тим, що не існує якихось глобальних систем для фінансування подібних проектів", – прокоментував президент Всесвітнього альянсу по боротьбі з гепатитом Чарльз Гор.
Подібний звіт щорічно складають ВООЗ та інші організації охорони служби ООН. Цього року упор зроблений не на хвороби, породжені проблемами в роботі організму самої людини або поганими умовами життя, а на різні вірусні, бактеріальні та паразитарні інфекції.
Для складання картини їх еволюції за останні 40 років вчені зібрали й проаналізували медичні архіви з 147 країн світу, де велися спостереження за причинами смерті їх громадян.
Провідну роль в цьому відношенні, на деяке здивування самих авторів звіту, зайняв вірусний гепатит – в останні роки він забрав життя приблизно 1,34 мільйона людей. Причиною їх смерті була не тільки сама хвороба, а й пов'язані з нею негативні ефекти – цироз і рак печінки, а також інші ускладнення. Друге місце зайняв туберкульоз з 1,2 мільйонами смертей, третє – ВІЛ, який убив приблизно мільйон осіб, а четверте – малярія і 719 тисяч її жертв.
Подібні цифри, як відзначають медики, є достатньо консервативними оцінками, оскільки лише 25 країн надають досить якісну статистику з причин смерті їх жителів. Відповідно, реальне число жертв ВІЛ, гепатиту та інших хвороб може бути помітно більшим.
Нагадаємо, в Україні спостерігається критична ситуація з ВІЛ-інфекцією в місцях позбавлення волі. Кожен п'ятий в'язень є її носієм, однак лише кожний десятий про це знає. Така статистика була приведена під час круглого столу "Здоров'я ув'язнених: науковий підхід заради безпеки суспільства" в Києві.