ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" звернувся у ДФС Київської області через шахрайство у мережі стоматологічних клінік

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' звернувся у ДФС Київської області через шахрайство у мережі стоматологічних клінік

Активісти "Стоп корупції" звернулись до виконувача обов'язків начальника ГУ ДФС у Київській області через порушення податкового законодавства з боку власників стоматологічних клінік. Подробиці представники проекту виклали у листі-зверненні, який уже зареєстрували у фіскальному відомстві.

"ГО "Стоп корупції" виявленні факти порушення податкового законодавства стоматологічними клініками "Аполлонія" та "SwissDental", оскільки останні мають займатись медичною практикою виключно на підставі ліцензії, виданої МОЗ України, що має відображатись в базі даних Ліцензійного реєстру.

Проте згідно з відповідями, отриманими від МОЗ України від 05.05.2017 року за №17/58/1402-17/12423та №17/58/1559-17/12416 (додаток), встановлено, що останні не отримали відповідних ліцензій, а тому працюють з порушенням вимог чинного законодавства

Зокрема, у власників стоматологічних клінік "Аполлонія" та "Swiss Dental" відсутні підтверджуючі документи на оренду або власність приміщення, де провадиться господарська діяльність.

Окрім того, бізнес ведеться без відображення кількості реальних клієнтів, які відвідують клініки. Дані не зазначають у фінансовій звітності. Також власники стоматологій не зареєстрували відповідно до чинного законодавства договори оренди приміщення, що також повинно фіксуватись в органах фіскальної служби", – зазначили активісти ГО "Стоп корупції" у листі.

Відповідно до ч.1 ст.9 ЗУ "Про ліцензування видів господарської діяльності",  ліцензіат зобов’язаний виконувати вимоги ліцензійних умов відповідного виду господарської діяльності, а здобувач ліцензії для її одержання – відповідати ліцензійним умовам, наводять вимоги законодавства активісти.

"Таким чином, в діях службових осіб стоматологічної клініки "Аполлонія" та "Swiss Dental" нами вбачаються ознаки злочину, передбачені ст.212 КК України, а саме умисне ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності або особою, що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи чи будь-якою іншою особою, яка зобов'язана їх сплачувати, якщо ці діяння призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у значних розмірах", – додають стопкорівці.

У зв’язку з цим, на думку активістів, виникла об'єктивна необхідність в проведенні перевірки дотримання вимог податкового законодавства.

Зважаючи на викладене, з метою негайного припинення скоєння злочину, а також притягнення винних до відповідальності активісти "Стоп корупції" просять керівництво ДФС Київщини внести відомості про вчинення вищевказаного кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань в порядку ст.214 КПК України та розпочати досудове розслідування, а також повідомити про результати розгляду заяви у встановленому законом порядку. До заяви активісти додали відповідь від МОЗ України.

''СтопКор'' звернувся у ДФС Київської області через шахрайство у мережі стоматологічних клінік
''СтопКор'' звернувся у ДФС Київської області через шахрайство у мережі стоматологічних клінік

Другие новости