ПоддержатьУкраїнська

У МОЗ розповіли, чому в Україні немає сироватки проти ботулізму і коли вона з'явиться

StopCor
StopCor

StopCor

У МОЗ розповіли, чому в Україні немає сироватки проти ботулізму і коли вона з'явиться

Останнім часом в Україні почала збільшуватися кількість випадків захворювання на ботулізм. Проте на сьогодні в країні немає препаратів для специфічного лікування ботулізму.

Про це інформує "Діалог.UA", посилаючись на прес-центр Міністерства охорони здоров'я України.

"Така ситуація пов'язана з тим, що в 2014 році закінчилася дія сертифіката про державну реєстрацію сироватки протиботулінічних типів, і до сих пір від заявника – юридичної або фізичної особи, яка відповідає за ефективність, якість та безпеку лікарського засобу, не надходили документи для процедури реєстрації/перереєстрації цього лікарського засобу", – пояснює МОЗ.

"МОЗ України не раз зверталося до потенційних заявників і виробників згаданих препаратів по можливості ініціації державної реєстрації препаратів на території України. Проте згідно з чинним законодавством України, ні Міністерство, ні структурні підрозділи з питань охорони здоров'я не можуть закуповувати ці лікарські засоби, поки вони не будуть зареєстровані. Тому зараз єдиний легальний шлях – закупити необхідні препарати через міжнародні організації ", – відзначають в прес-центрі.

"З огляду на загострення епідемічної ситуації та відсутність зареєстрованих лікарських засобів для здійснення невідкладних заходів з профілактики та лікування ботулізму МОЗ України звернулося до міжнародних організацій з проханням надати гуманітарну допомогу в медичних імунобіологічних препаратах. По можливості, необхідні препарати будуть поставлені в найкоротші терміни.

Разом з тим інформуємо, що Міністерство охорони здоров'я України підготувало розрахунки бюджетної програми "Забезпечення медичних заходів окремих державних програм і комплексних заходів програмного характеру за напрямом "Централізована закупівля медикаментів для хворих на інфекційні захворювання, що супроводжуються високим рівнем летальності (дифтерія, сказ, правець, ботулізм, малярія)".

Після внесення змін до закону України "Про державний бюджет України на 2017 рік" стане можливою закупівля необхідних для лікування цих захворювань лікарських засобів. МОЗ України робить все можливе для прискорення забезпечення пацієнтів необхідними препаратами", – запевняють в МОЗ.

Нагадаємо, напередодні повідомлялося, що ботулізм "крокує" українськими містами.

Другие новости