ПоддержатьУкраїнська

У Житомирі через спалах ротавірусної інфекції госпіталізували учнів гімназії

StopCor
StopCor

StopCor

У Житомирі через спалах ротавірусної інфекції госпіталізували учнів гімназії

Учнів з гуманітарної гімназії №23 в Житомирі довелось госпіталізувати через ротавірусної інфекцію.

Таку інформацію надали у прес-службі міськради.

"За інформацією Житомирського міського районного відділу ГУ Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України з 4 взятих на дослідження аналізів калу методом імуноферментного аналізу виявлена ротавірусна інфекція. Джерелом захворювання може стати як хвора людина, так і вірусоносій. Основний механізм зараження – контактно-побутовий", – розповіли у повідомленні.

За 20-23 січня на гостру кишкову інфекцію захворіло 23 учні житомирської гімназії. 14 з них вже пролікувались у дитячій лікарні, а 6 сімей відмовились від госпіталізації. Серед хворих дітей були діти, які не вживали їжі з їдальні гімназії, тому харчова передача збудника інфекції може бути виключена. Також зазначають, що 22 січня захворіла і мама дитини, яка просто за нею доглядала.

Лікарі попереджають, що інкубаційний період становить 3 доби. Саме стільки часу і потрібно ротавірусній інфекції, щоб проявились симптоми.

"Ротавірусна інфекція відноситься до групи гострих кишкових інфекцій. Крім шлунково-кишкового тракту, ротавіруси можуть вражати верхні дихальні шляхи, викликаючи симптоми запального характеру", – відзначили в прес-службі.

Раніше повідомлялось, що в Ізмаїлі на Одещині зафіксували спалах кишкової інфекції.

Нагадаємо, 19 грудня, лікарі у понад 21 тисячі жителів Запорізької області діагностували ГРВІ. У зв'язку з цим, всі школи Запоріжжя, Мелітополя та Бердянська з вівторка, 20 грудня, будуть закриті на карантин.

Другие новости