ПоддержатьУкраїнська

Україна отримала ліки проти CoViD-19: препарат передали Києву та до регіонів

StopCor
StopCor

StopCor

Україна отримала ліки проти CoViD-19: препарат передали Києву та до регіонів

Україна отримала три тисячі доз препарату для лікування COVID-19. За словами міністра охорони здоров'я України Степанова, «Плаквеніл» — єдиний препарат, у якому є активна речовина, що допомагає при лікуванні коронавірусної хвороби.

«У нас уже готовий відповідний розподіл. Нам передали 3 тисячі упаковок препарату. 2250 будуть відправлені в регіони, а 750 залишаються в Києві — для швидкого реагування. Завтра буде фізично підписано договір із «УкрМедПостач», і вже завтра ліки поїдуть до областей», — заявив Максим Степанов в ефірі одного з ТВ-шоу.

Наразі 750 доз залишили в Києві, а всі інші передали до регіонів.

Міністр додав, що наступного тижня очікують ще 20 тисяч аналогічних препаратів.

«Плаквеніл» – один із кількох препаратів, що містить речовину гідроксихлорохін, яку застосовують при лікуванні коронавірусної хвороби. Саме тому МОЗ веде переговори з іншими компаніями про постачання цього препарату.

У МОЗ наголосили, що наразі не існує ліків проти коронавірусної хвороби COVID-19, пацієнтів лікують від симптомів. Зокрема, «Плаквеніл» застосовують при важких та вкрай важких формах коронавірусної хвороби.

Зауважимо, будь-яке використання цього лікарського засобу у лікуванні COVID-19 вважається використанням поза зареєстрованими показаннями — off-label (тобто за відсутності такого затвердженого показання, як хвороба, спричинена COVID-19, в інструкції для медичного застосування). Препарат не рекомендовано купувати в аптеках без рецепта лікаря. Самолікування може бути небезпечним для здоров’я людей.

Другие новости