ПоддержатьУкраїнська

Японія передала українським військовим передове медичне обладнання

StopCor
StopCor

StopCor

Японія передала українським військовим передове медичне обладнання

Президент України взяв участь у церемонії передачі японського медичного обладнання для українських військовослужбовців.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Сьогодні, 13 січня, у рамках міжнародного проекту "Невідкладна підтримка в Україні спроможності надання медичної допомоги" президент Петро Порошенко побував у київському Центральному клінічному госпіталі Державної прикордонної служби. На церемонії був присутній Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Сіґекі Сумі. Він передав сертифікати на доставлене для українських військових високотехнологічне обладнання від уряду Японії.

"Сьогоднішня передача медичного обладнання є не лише прикладом співпраці України, Організації об'єднаних націй та Японії, а ще й першою подією Року Японії в Україні, яка символізує тісну взаємодію між Україною та Японією", – наголосив Петро Порошенко.

За словами глави держави, раніше таке обладнання першочергово надавалось лікарням, що обслуговують високопосадовців, але нині "кращі українці-герої мають отримувати належну допомогу". Японія передала: Комп'ютерний томограф "Toshiba" 2016 року, відеоендоскопічний комплект "Olympus", Цифрову рентгенівську систему "Calypso". Профінансував цей проект Уряд Японії за сприяння Офісу проектної підтримки ООН (UNOPS). Загальна вартість медобладнання складає 22,5 млн гривень.

Сіґекі Сумі повідомив, що "радий передати обладнання і висловив сподівання, що воно допоможе покращити лікування і військовослужбовців, і цивільних громадян".

Завдяки такому поповненню відділення діагностики госпіталю ДПСУ буде здійснювати високоточну діагностику та надавати якісну медичну допомогу, в першу чергу пораненим воїнам АТО, які прибувають до медустанови на лікування, ветеранам АТО, прикордонникам та членам їхніх родин. Всі послуги для них будуть надаватися безкоштовно.

Раніше повідомлялось, що президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект про допуск іноземних військ на територію країни для участі у навчаннях.

Другие новости