ПоддержатьУкраїнська

Замовляти «Спутник V» немає жодних підстав - гендиректор Медзакупівель

StopCor
StopCor

StopCor

Замовляти «Спутник V» немає жодних підстав - гендиректор Медзакупівель

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуку написав гендиректор ДП «Медичні закупівлі України» Арсен Жумаділов.

Він назвав сумнівним процес розробки та випробувань вакцини-кандидата «Спутник V», адже «московський Інститут Гамалеї розпочав розробку одним з останніх, але оголосив про успішне завершення другої фази випробувань першим влітку минулого року». При цьому, за його словами, з третьої фази розробник досі не вийшов з оприлюдненими результатами.

Жумаділов також зазначив, що покладатися на державну російську організацію в умовах російської збройної агресії проти України в питанні забезпечення епідемічного благополуччя -  «це невігластво, як мінімум».

Водночас він указав, що у сегменті векторних вакцин (до яких належить і російська вакцина-кандидат), є значна конкуренція: на різних етапах розробки перебувають 18 виробників по всьому світу. Серед них - авторитетні компанії AstraZeneca, Johnson&Johnson та інші. При цьому AstraZeneca вже має дозвіл на використання в низці країн включно із Великою Британією.

«Тобто наразі для замовлення російського продукту, в сегменті якої є дешевші, ефективніші, надійніші вакцини, немає жодних раціональних підстав», - підсумував гендиректор Медзакупівель.

Як повідомлялося, у середині серпня Володимир Путін оголосив про реєстрацію першої в Росії вакцини проти коронавірусу, розробленої НДЦ епідеміології та мікробіології імені Гамалії. Вона отримала назву «Спутник V».

Світові експерти висловили сумнів у дієвості цієї вакцини.

МОЗ України заявив, що ніяких переговорів на державному рівні про закупівлю або отримання російських вакцин проти коронавірусу не ведеться.

Джерело: Укрінформ

Другие новости