ПоддержатьУкраїнська

Заради помсти: у львівській «Мунварті» заздалегідь планували напад на активіста

Виктор Палас
Виктор Палас

Представитель Львовского обособленного подразделения ВОО "Стоп коррупции"

Заради помсти: у львівській «Мунварті» заздалегідь планували напад на активіста

Напад представників ЛКП «Муніципальна варта» на очільника відокремленого підрозділу ГО «Стоп корупції» в місті Андрія Турку був ретельно спланований та продуманий. Такою є його позиція та вона має докази. Ця ситуація сколихнула всю область, тож я хочу до ладу розповісти, що ж тоді відбулося.

 Ілюстрація: СтопКор

Львівський осередок ГО «Стоп корупції» активно займається антикорупційною діяльністю вже упродовж кількох років. Останній рік особливу увагу ми приділяли медичній галузі. Підіймали теми низьких зарплат лікарям, медичної реформи, якості надання послуг та корупції в галузі.

Наш осередок проводив пікети на захист медичних працівників, виступав за збільшення їм заробітної плати, відстоював їхні права. Ми виступали проти скорочення мережі медзакладів.

Завдяки нашій роботі було відкрито низку кримінальних проваджень проти посадовців області та щодо вчинення винними особами протиправних дій, які обмежують права лікарів та пацієнтів.

Від початку карантину робота осередку не зупинилась і ми перейшли до захисту прав медиків та пацієнтів в умовах пандемії коронавірусної хвороби. Зокрема, нас цікавили наступні теми: чи забезпечені масками медики та пацієнти, чи мають вони засоби індивідуального захисту, як працюють лікарні та як дістаються їхні працівники до роботи.

За цей час ми зуміли поспілкуватись із керівниками області, профільними заступниками, представниками ЛОДА, представниками штабу боротьби з коронавірусом, керівниками департаменту охорони здоров‘я ЛОДА (Орест Чемерис), керівником управління здоров‘я (Володимир Зуб), начмедом Львівської обласної інфекційної лікарні, головним лікарем Івано-Франківської міської лікарні, головним лікарем Івано-Франківської інфекційної обласної лікарні та багатьма іншими медпрацівниками різних медзакладів області.

Однак, із невідомих причин, поспілкуватися з головним лікарем Комунальної міської клінічної лікарні швидкої допомоги Олегом Самчуком не вдалося, адже активістів протиправно не пустили до лікарні представники ЛКП «Муніципальна варта».

27, 28, 29 і 30 квітня ми туди приходили. Щонайменше тричі ми намагались отримати коментар.

Один із випадків закінчився зухвалим побиттям одного з журналістів — Андрія Турки. Наразі вже порушено 4 кримінальних провадження. Однак через це у ЗМІ почалась істерія. Наприклад, у виданні Zaxid.net журналістів безпідставно почали звинувачувати в провокаціях. Маніпулюючи громадською думкою, вони намагаються дискредитувати захисників порядку в очах громадськості. На сьогодні проти нас не було складено жодного адмінпротоколу та не відкрито кримінального провадження, про що заявляють деякі непрофесійні медійники. На нас просто намагаються перекласти вину.

 Активіста ''Стоп корупції'' у Львові побила Мунварта Фото: СтопКор

Зазначу, що до цього я подав 4 інформаційних запити до лікарні, однак не отримав жодної відповіді. Запитання були прості та такі, які б мали бути у відкритому доступі: як використовують надані гроші, як утилізують відходи, чи забезпечені працівники та пацієнти усім необхідним, скільки спрямовано було ресурсів на лікування хворих із COVID-19? Про те, що фінансова допомога буда надана лікарні, нам розповіли самі медичні працівники під час одного з візитів.

Мій колега Андрій Турка після того, як на нього жорстоко напали, запідозрив недобре. У розмові зі мною він пригадав, що за тиждень до цього ми заявляли до поліції про порушення представниками львівської «Мунварти» правил карантину. Це було недалеко від міської ради. Ми здійснювали громадський моніторинг і викликали на місце слідчо-оперативну групу.

 Фото: СтопКор

Він припустив, що після тієї ситуації напад став помстою, спланованим злочином. Це був не випадковий напад, вони діяли за командою — злагоджено та жорстоко. У нього вибили телефон із рук і почали кричати: «Мочимо їх, мочимо!», а також нецензурно лаятися. Більш прийнятними словами — вони казали, що нам «гаплик».

Зазначу, що у центральному офісі нашої організації нам висловили підтримку, тож ми очікуємо на проведення спільної акції по завершенню карантину.

Другие новости