ПоддержатьУкраїнська

ЗМІ показали, як заводи Ахметова отруюють жителів Кам'янського: кадри

StopCor
StopCor

StopCor

ЗМІ показали, як заводи Ахметова отруюють жителів Кам'янського: кадри

Журналісти провели розслідування в Кам'янському і показали, як Ахметов монополізував коксохімічну галузь і отруїв десятки тисяч громадян.

Про це йдеться в матеріалі "Схем".

https://youtu.be/yrE9UH8HUXQ

За один день журналісти виявили, що викиди із заводів в Кам'янському катастрофічні й жителі щодня змушені рятуватися від графітового пилу, який осідає скрізь. Кілька років чиновники обіцяють побороти викиди, але 250 тис. осіб як і раніше страждають від викидів. Близько половини жителів страждає від серцево-судинних захворювань.

Зазначається, що підприємства, які найбільше отруюють місцевих, належать російським фірмам і нардепу Сергію Таруті. Але обладнання цього комбінату – трансформатори й доменні печі – в травні 2018 року по 400 млн грн викупило сусіднє підприємство "Дніпровський коксохімічний завод", підконтрольне Ринату Ахметову і Вадиму Новинському. Також Ахметов і Новинський контролюють майже всі підприємства в Україні, які виробляють кокс.

ЗМІ показали, як заводи Ахметова отруюють жителів Кам'янського: кадри

У 2014 році вони хотіли придбати два підприємства у Романа Абрамовича, проте АМКУ поки не дав такого дозволу – підприємства знаходяться в підвішеному стані. При цьому журналісти запевняють, що олігархам вдалося змінити власників і фіктивно заволодіти підприємствами, при цьому за документами у них немає монополії, однак за фактом вони контролюють фірми, яким належать підприємства.

Другие новости