ПоддержатьУкраїнська

100 тисяч доларів детективу НАБУ: на Харківщині лісівника-браконьєра упіймали на спробі хабаря

StopCor
StopCor

StopCor

100 тисяч доларів детективу НАБУ: на Харківщині лісівника-браконьєра упіймали на спробі хабаря

За неповний рік роботи ексдиректор Чугуївського лісгоспу Вюнник фактично загнав підприємство у боргову яму. Цифри просто вражають: 138 мільйонів збитку, 1,2 мільйона недостачі, величезна дебіторська заборгованість. Чому лісове господарство має відповідати за діяння менеджменту, який довів його до банкрутства? І яким чином сам керівник не лише уникнув покарання, а ще й отримав від держави компенсацію? З’ясовував Денис Гойко.

https://www.youtube.com/watch?v=6VZPAl_H1N4&t=509s

Проводячи таку незаконну діяльність, сам Віталій Вюнник навіть не з'являвся на робочому місці. Небайдужі до майбутнього підприємства працівники звернулися до вищого керівництва, аби Віталія Вюнника звільнили з посади за систематичні прогули. Що і сталося рік тому.

Вже нове керівництво у ході службових розслідувань та інвентаризації виявило збитків на понад 140 млн. Окрім цього перевірку лісгоспу провела і Державна екологічна інспекція. Нарахували незаконних вирубок на понад 9 млн. Матеріали передали до суду.

Виконавча служба арештувала рахунки підприємства та транспортні засоби. А Міністерство екології вже три місяці не погоджує документи на подальше вирубування лісу. Таким чином лісгосп працює лише три дні на тиждень, що унеможливлює виконання судового рішення зі сплати боргу.

 Лісгосп довели фактично до банкрутства Фото: СтопКор

Цікаво й те, що Віталій Вюнник звернувся до суду з позовом про незаконне звільнення. Ймовірно, надав «липові» довідки про хворобу, через яку й був відсутній на роботі. І наш «гуманний суд» поновив його на посаді і зобов'язав лісгосп компенсувати йому заробітну плату за рік. Але на робочому місці Віталій Вюнник так і не з'явився: знову пішов на лікарняний, і як нам повідомили у відділі кадрів, зібрався у відпустку.

А от покровитель Вюнника – Віктор Сиса спіймався на хабарі. Детективу НАБУ він пропонував 100 тисяч доларів, аби той закрив провадження за незаконне вирубування лісу.

Узяли лісівника під час передачі усієї суми. Зараз він перебуває під нічним домашнім арештом, адже його невідомий родич вніс заставу у майже 5 млн гривень.

 Статки Віктора Сиси Фото: СтопКор

З декларації Віктора Сиси бачимо, що при заробітній платі у 541 тисячу гривень на рік він позичив пану Андрію Вигуляру 5 млн 800 тисяч гривень.

Також лісівник декларує 6 автівок, 2 квартири у Харкові, 7 нежитлових приміщень у селищі Золочів загальною площею 5 тисяч квадратних метрів та будинок зі зрубу на 270 квадратів, хоча у власності немає жодної земельної ділянки.

Другие новости