
Зловживання процесуальними нормами, конфлікт інтересів, зміна ролей, подача заяв від імені підприємства і використання близьких родичів. Такі методи роботи використовує адвокатське об’єднання «Жованник і партнери» у Херсоні. Про це йдеться у скарзі, яку подали на адвокатів засновники «Херсонбуду».

Навіть судді дійшли висновку про зловживання адвокатів після того, як адвокати, не маючи на те юридичних прав, подали заяву від імені керівництва «КПД-5С», яка суперечить інтересам підприємства
«03.09.2020 до Південно-західного апеляційного господарського суду надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "КПД-5С" б/н від 03.09.2020 (вх.№2829/20 від 03.09.2020) про відкликання моєї апеляційної скарги, підписана від імені апелянта адвокатом Кізимою І.В., який діє на підставі ордеру серії ВТ №1005134 від 03.09.2020, виданого Адвокатським об’єднанням "Жованник і партнери", тобто тим же адвокатським об’єднанням, адвокат якого здійснює представництво інтересів позивачів у даній справі, про що свідчать наявні у матеріалах оскарження копії ордерів серії ХС №103993 від 22.07.2020 та №103994 22.07.2020», – зазначив Голова Правління «КПД-5С» Олександр Сандик.
Ухвалою Південно-західного апеляційного господарського суду від 22.09.2020 року вказана заява визнана незаконною через наявність очевидного конфлікту інтересів.
Зазначимо, ГО «Стоп корупції» в рамках спільного проєкту з інформагентством «Стоп корупції ТВ» здійснюється журналістське та громадське розслідування щодо масових випадків рейдерського захоплення підприємств в Херсоні. Як стало відомо, 30 серпня 2017 року було здійснено рейдерське захоплення долі ПП «ВП Паритет» в корпоративних правах ТОВ «КПД-5С» через внесення незаконних реєстраційних записів у ЄДР, а 8 вересня було здійснено силове захоплення майна ТОВ «КПД-5С», яке належить та використовується в своїй господарській діяльності ПАТ «Херсонбуд».
Таким чином, в результаті розслідування встановлені факти, які можуть свідчити про те, що 26 вересня 2017 року рейдерське угруповання, до якого причетний кандидат у мери міста Херсона Володимир Сальдо, за юридичним супроводом адвокатського об’єднання "ЖОВАННИК І ПАРТНЕРИ" перереєстрували нерухомість товариства з обмеженою відповідальністю «КПД-5С» на фірму-прокладку ТОВ «БК «Херсонбуд».
Як з’ясували журналісти, рейдерське захоплення майна «Херсонбуду» відбулось за юридичним супроводом адвокатського об’єднання "ЖОВАННИК І ПАРТНЕРИ".
Зазначимо, що вказане юридичне об’єднання «Жованник і партнери» у 2017 році реалізувало наступну схему виведення майна:
Підставні особи – Рошак М.С. (в подальшому – засновик ТОВ “БК “Херсонбуд”) як позикодавець та Лобода М.Т. (директор ПП “КФ” Продсервіс”) як позичальник нібито укладають між собою 2 угоди позики. Вказані позикові відносини є фіктивними і насправді вказані документи з'явилися у серпні 2017 року з метою незаконного заволодіння майном ТОВ “КПД-5С”, для чого державному реєстратору Білозерської РДА Калугіній І.О., яка є рідною сестрою адвоката Калугіна Д.О. (директор АО “Жованик і партнери”), громадянином Цепєлєвим Ю.Ю. було надано очевидно підроблені документи нібито від імені ПП “ВФ Паритет” про продаж ПП “КФ Продсервісу” частки у складі ТОВ “КПД-5С”, що належала ПП “ВФ Паритет”. Достовірність підписів на вказаних документах засвідчувала нотаріус Гіліна М.Г., що є дружиною адвоката Гіліна Є.О. Обидва адвокати Калугін Д.О. та Гілін Є.О. працюють разом в одному офісі. Крім того, Гілін є зятем голови Херсонського міського суду Григорія Смирнова, де розглядається справа про рейдерське захоплення (нотаріус Гіліна – дочка голови суду Смірнова, а її чоловік представляє інтереси Сальда в судах).
Фіктивність вказаної угоди, за допомогою якої було виведене майно, підтверджене Постановою Апеляційного суду Херсонської області від 15.05.18 у справі 766/21083/17 (провадження № 22-С/791/582/18). Колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ у складі головуючого судді Майданика В.В., суддів Кутурганової і Орловської відмовила у затвердженні мирової угоди між Рошаком і Ромащенком.
Таким чином, Рошак М.С., Лобода М.Т. та Цепєлев Ю.Ю. за допомогою та при участі адвокатів Гіліна Є.О. та Калугіна Д.О. (точніше, їхніх родичів) штучно створили ілюзію права на частку в ТОВ “КПД-5С” та 4 об'єкти нерухомості.
Очільник вищезгаданого адвокатського об’єднання "ЖОВАННИК І ПАРТНЕРИ" адвокат Гілін Є.О. нещодавно у своєму фнйсбуці анонсував черговий етап «замітання» слідів рейдерської атаки на майно ТОВ «КПД-5С». Можливо, за планом рейдерів нерухомість передається у заставу (іпотеку) під забезпечення кредиту (позики) у розмірі 50 млн грн.
На даний час, за отриманою інформацією, у справі № 923/128/19 Гілін Є.О., який ініціював вказану справу, систематично зловживає процесуальними правами, зокрема, коли направляє документи та докази сторонам у справі, то у кур’єрській службі він всім сторонам у справі вказує однаковий номер телефону, що призводить до того, що кур'єр замість доставлення документів та доказів телефоном отримує від Гіліна Є.О. відмову в отриманні вказаних документів.
Таким чином Гілін Є.О. штучно створює перепони в отриманні документів сторонами.
Понад те, у судових справах наявний конфлікт інтересів. У справі 821/1460/17 представником ТОВ “КПД-5С” був Кізіма І.В., а у справі № 923/128/19 він є представником ТОВ БК “Херсонбуд”, при цьому він же є захисником Лободи М.Т у кримінальному провадженні № 12020230000000123 (очевидний конфлікт інтересів!). Тобто, Кізіма І.В. є головною дійовою особою, разом з Гіліним Є.О., який діє одночасно від імені трьох осіб з очевидним конфліктом інтересів.
При цьому касаційне оскарження у справі 821/1460/17 було багаторазовим (тричі!), фактично від одних і тих же осіб. Мета багаторазового касаційного оскарження – спроба виключення з тексту судового рішення вказівки про наявність майнового спору, що так намагається обійти Гілін Є.О. шляхом подання беззмістовних позовів з порушенням підсудності та відсутністю сформованої вимоги щодо порушеного права.
Таким чином, дії адвокатів одного АО «Жованник і партнери» Гіліна Є.О., Калугіна Д.О. та Кізіми І.В. заздалегідь зрежисовані між собою. Навіть за наявності очевидного конфлікту інтересів адвокати використовують своїх близьких родичів для надання видимості легітимності власних дій з рейдерського захоплення майна.
Для чого цей весь спектакль? Подання позовів та клопотань у кількох справах 821/1460/17 № 923/128/19 зі змінами та ототожненням ролей спрямовані на те, щоб спробувати за допомогою суддів уникнути відповідальності за безпосередню участь у рейдерстві і «замилити» участь у схемах рейдерства близьких родичів.
«Понад те, намагання діяти нібито від голови правління Товариства з обмеженою відповідальністю "КПД-5С" шляхом подання заяви про відкликання апеляційної скарги є аморальним, огидним та принизливим для звання адвоката. Цими діями адвокати АО “Жованік та партнери” вчиняють правові диверсії, які можуть розцінюватися як шахрайство та, окремо, ще й як злочин, передбачений ст. 400-1 КК України!
При цьому адвокати Гілін Є.О. та Кізіма І.В. неодноразово допускали відносно мене неетичні висловлювання та словесні образи, які є неприйнятними – відео додається до скарги (я ніколи подібного не допускав на їх адресу). Це пряме порушення статті 45 Правил адвокатської етики (адвокат повинен бути стриманим і коректним)», – йдеться у скарзі до Кваліфікаційної комісії адвокатів Херсонщини, яку направив Голова Правління «КПД-5С» Анатолій Сандік.