
Активісти ГО "Стоп корупції" взяли участь в акції протесту обманутих вкладників банку "Михайлівський". Про це з місця подій повідомляють правозахисники проекту. Акцію провели під будівелею фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
"На акції зібралася понад сотня постраждалих. Люди вимагали повернути їхні гроші. Більшість з них мали на руках виписки з печатками, які підтверджують факт наявності коштів на рахунках", - зазначив правозахисник "Стоп корупції" Костянтин Варшавський.

Під час мітингу громадяни згадували осіб, які, за їхніми словами, причетні до банкрутства банку. Зокрема, пролунали прізвища Рижкова та Ворушилін.
"Це вже не вперше ошукані вкладники порушують питання про повернення капіталовкладень. Наразі налічується понад 30 тисяч громадян, які не в змозі повернути свої кошти, загальна сума яких сягає 1,6 мільйона гривень", - розповідають активісти "Стоп корупції".

"Ми не лише підтримали людей під час акції протесту, а й ознайомилися з проблемою докладніше, щоб допомогти вкладникам збанкрутілого банку "Михайлівський", зазначають активісти проекту.
"Ми поспілкувалися з представниками ініціативної групи вкладників та домовилися про зустріч, щоб докладніше обговорити дальшу співпрацю і можливі варіанти для повернення заощаджень інвесторів", - розповідають активісти "Стоп корупції".

Зазначимо, що ПАТ "Банк Михайлівський" був визнаний проблемним 23 грудня 2015 року через ризикову діяльність. Відтоді Національний банк вів роботу з акціонером та менеджментом банку для врегулювання ситуації. Про це йдеться на офіційному сайті НБУ.
"20 травня 2016 року голова правління ПАТ "Банк Михайлівський" Ігор Дорошенко повідомив, що залишив посаду. Цього ж дня банк заявив, що з технічних причин у ньому не працює система "операційний день банку". Система не працювала весь день, що унеможливлювало доступ куратора до операційних даних. Система запрацювала лише пізно ввечері 20 травня. Куратор, отримавши доступ, побачив велику кількість операцій з переведення вкладів фізичних осіб з фінансової компанії, пов'язаної з банком, на баланс банку. Це збільшило навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) з 1,6 млрд. грн. до 2,6 млрд. грн.", - заявила заступник Голови Національного банку Катерина Рожкова.
При виявленні таких операцій, що відбуваються у проблемному банку, Національний банк згідно із Законом України "Про банки та банківську діяльність" зобов'язаний ухвалити рішення про зараєування банку до категорії неплатоспроможних.

Протягом понеділка 23 травня 2016 року ПАТ "Банк Михайлівський" чинив спротив кураторові Національного банку у доступі до інформації, що підтвердила би такі операції. Через необхідність отримати ґрунтовні докази для визнання банку неплатоспроможним, рішення було ухвалене лише ввечері. Незважаючи на прийняття відповідного рішення в кінці дня понеділка, Національний банк повідомив Фонд гарантування вкладів про ситуацію, що склалася, ще в п’ятницю, 20 травня. Працівники ФГВФО прибули в банк у понеділок зранку для здійснення додаткового контролю, йдеться на сайті НБУ.

Протягом цього часу кореспондентський рахунок банку був заблокований, що унеможливлювало виведення коштів за межі ПАТ "Михайлівський". Водночас куратор отримав інформацію про низку операцій внутрішнього взаємозаліку. Наразі ця інформація перевіряється. За результатами перевірки Національний банк планує звернутися до правоохоронних органів з приводу доведення банку до банкрутства. Додаткове навантаження на Фонд гарантування вкладів в обсязі 1 млрд. грн., що з’явилося 20 травня 2016 року, оскаржуватимуть.

Станом на 23 травня 2016 року 100% акцій банку належить ТОВ "Екосіпан", 92,5% якого належить Віктору Поліщуку, 3,9% - Ігорю Дорошенку та 3% - Віктору Єрасову. Національний банк не отримував пакет документів для приєднання ПАТ "Банк Михайлівський" до іншої установи.