ПоддержатьУкраїнська

Банківська криза 2014-2016 років коштувала Україні 38% ВВП – НБУ

StopCor
StopCor

StopCor

Банківська криза 2014-2016 років коштувала Україні 38% ВВП – НБУ

У 2014-2016 роках в Україні відбулась системна банківська криза, яка з урахуванням прямих втрат приватного сектору обійшлась українцям у 38% ВВП. Про це йдеться у третьому Звіті Нацбанку про фінансову стабільність в країні, передає УНН.

"Банківська криза в Україні призвела до низки суспільних втрат. Найбільші серед них – прямі витрати держави на реструктуризацію банківського сектору. Кошти пішли на докапіталізацію ПриватБанку та інших державних банків, фінансування ФГВФО для виплат вкладникам збанкрутілих фінустанов. Також було втрачено значні обсяги кредитів рефінансування, отриманих банками від НБУ. У порівнянні з банківськими кризами в інших країнах прямі фіскальні витрати України на подолання наслідків кризи є помірними (14% ВВП). Загальна вартість кризи, з урахуванням прямих втрат приватного сектору – близько 38% ВВП", – йдеться у звіті.

За цей період Нацбанк ліквідував 90 банків, на які разом припадало близько третини активів банківської системи до кризи.

Нагадаємо, із цих 90 банків незаконно ліквідованими визнано вже 13 банків: "Союз", "Преміум", "Капітал", "Укрінбанк", "Київська Русь", "Східно-промисловий банк", "КСГ банк", "ТК Кредит", "Банк Велес", "Радикал банк", "Фінансова ініціатива", "Хрещатик", "Михайлівський".

У судовому рішенні про незаконну ліквідацію банку "Михайлівський" йдеться про те, що Нацбанк виніс передчасну та необґрунтовану постанову про віднесення цього банку до категорії неплатоспроможних. Крім того, у суді спростовано доводи Нацбанку про те, що керівництво банку "Михайлівський" здійснювало незаконні фінансові операції.

Додамо, голова Нацбанку В.Гонтарева намагалася змусити суди виносити рішення на свою користь. У своєму листі на ім'я голови Верховного суду вона зазначила, що суди мають узагальнити практику та виносити рішення на користь Нацбанку.

Водночас, НАБУ розслідує проти НБУ та Фонду гарантування вкладів кримінальне провадження за фактом організації незаконних схем по заволодінню активами ліквідованих банків.

Незаконну діяльність Фонду гарантування вкладів фізосіб розслідує також Генеральна прокуратура України. 7 червня було затримано уповноважену особу Фонду гарантування вкладів (ліквідатора банків) на хабарі у 5 млн доларів США. Її підозрюють в організації злочинної схеми вимагання та одержання хабарів від керівників банку, до яких введено тимчасові адміністрації.

Раніше ЗМІ писали про декларації уповноважених осіб та самого директора Фонду гарантування вкладів. Так, ліквідатор банку "Михайлівський" О.Волков задекларував 1 млн доларів готівки, директор-розпорядник Фонду К.Ворушилін задекларував 2 млн грн зарплати, автомобілі MASERATI, RANGE ROVER, MERCEDES-BENZ, 200 тис. доларів та 70 тис. євро готівки. При цьому К.Ворушилін "забув" задекларувати свою клініку "Времена года" в окупованому Криму.

Другие новости