ПоддержатьУкраїнська

Бути чи не бути податковій міліції при новій владі?

StopCor
StopCor

StopCor

Бути чи не бути податковій міліції при новій владі?

Інформаційний портал "СтопКор" - Точка зору (блоги)

Бути чи не бути податковій міліції при новій владі?

Автор: Христина Кришиха, журналіст

Гучні обіцянки навести лад в податковій системі України та ліквідувати податкову міліцію ми чуємо ще з 2015 року. На це дуже чекає бізнес. Але крім гарних виступів високопосадовців інших дієвих кроків не було (чи то ми їх не помітили?). Єдине, що привернуло увагу до цієї реформи – це те, що в кінці 2016 року через технічну помилку Верховна Рада фактично оголосила податкову міліцію поза законом вже з 1 січня 2017 року. Отож, ми отримали орган-привид, який фінансується з державного бюджету і лише створює видимість роботи.

Поясню, чому. Впродовж останнього року я з експертами слідкувала за діяльністю правоохоронних органів, які займаються економічними злочинами та аналізувала ефективність їхньої діяльності. Загалом, за роботу силовикам можна ставити тверду двійку. Бо кошти, повернуті від економічних злочинів, становлять всього 1-2 % від обсягу витрат бюджету.

В СБУ, Нацполіції та ДФС працює більш ніж 10 тисяч співробітників. На їхнє забезпечення держава минулого року витратила 2 мільярди гривень.

А це рівно стільки, скільки й повернули до бюджету втрат ці правоохоронці за минулий рік. Поліція – приблизно мільярд, податкові міліціонери – приблизно мільярд і СБУ – аж цілих 200 тисяч гривень. А от бюджет від різних схем втратив понад 100 мільярдів гривень.

Бути чи не бути податковій міліції при новій владі?

За офіційними даними Генеральної прокуратури, кількість закритих справ щодо економічних злочинів через відсутність факту або складу злочину у 1,5 - 2 рази більша за кількість справ, відправлених до суду.

2 з 5 кримінальних проваджень не доходять до суду. А значить, не мають жодного сенсу.

В середньому на 1-го працівника цього органу маємо менш ніж одне провадження на рік.

Бути чи не бути податковій міліції при новій владі?

Але це тільки за офіційними даними. Насправді ситуація там значно гірша. Я переконана в цьому вже навіть тому, що місяцями не можу отримати відповіді зі статистичними даними від державного органу – Офісу великих платників податків ДФС України (про кількість працівників, відкритих та закритих проваджень...). А його робота, до речі, є найважливішою для бюджету України. Адже саме вони працюють з великим бізнесом і з бюджетоутворювальними підприємствами. Я ж завжди закритість трактую як боязнь або приховування чогось, за що можуть надавати по шапці.

І тут виникає одне з головних питань: чи буде новий президент і його нові обличчя наводити лад в ДФС і чи планують нарешті ліквідувати Податкову міліцію?

Вже зараз маємо перші обіцянки.

Екс-міністр фінансів і тепер секретар РНБО Олександр Данилюк неодноразово у різних ЗМІ заявляв, що план роботи Володимира Зеленського на перші сто днів президентства вже готовий на 95%.

Він наголосив, що ціла команда зайнята ключовими питаннями, серед яких боротьба з корупцією, реформа СБУ і створення Служби фінансових розслідувань, а також ліквідація Податкової міліції.

Відповідаючи на зауваження журналістів, що Податкову міліцію вже ліквідовано, він відреагував: "Ліквідували в законі. Виявилося, що вона залишається в постанові Кабміну про ДФС. Прем'єр вирішив, що в нього теж має бути свій "кийок", і не давав мені її остаточно прибрати, блокуючи прийняття змін до положення про ДФС".

Отож, бізнесу і нам, громадянам, тепер залишається тільки чекати, як будуть виконуватися обіцянки новообраного президента та його нової команди.

Другие новости