ПоддержатьУкраїнська

Чверть мільярда для сепаратиста: підряд на будівництво навчальних закладів на Київщині отримала фірма севастопольського екс-віце-губернатора

StopCor
StopCor

StopCor

Чверть мільярда для сепаратиста: підряд на будівництво навчальних закладів на Київщині отримала фірма севастопольського екс-віце-губернатора

Не секрет, що будівельна галузь – це не тільки важливий елемент інфраструктури будь-якого міста, але й золота жила для різноманітних махінацій та корупційних схем, а держзакупівлі у цій сфері перетворились на нове Ельдорадо для нечистих на руку бізнесменів і посадовців. Ба більше, на цьому полі продовжують наживати статки ділки часів Януковича та відверті сепаратисти.

Нагадаємо, неабиякого резонансу свого часу набула історія з тендером від управління освіти Броварської міськради, підсумки якого для однієї зі шкіл міста стали карколомними у прямому і переносному сенсі. Крім того, "СтопКор" розслідував деталі схеми, за допомогою якою вихідці з ДУСі "розтендерили" десятки мільйонів з міської казни Броварів.

Та попри те, що сумнівні закупівлі вже втрапили в поле зору прокуратури Київської області, тендерна епопея триває. Так, нещодавно ЗМІ повідомили про те, що навесні цього року місцевою владою Броварів, смт Глеваха і села Мархалівка Васильківського району за результатами тендерів укладено договори на будівництво нових навчальних закладів на загальну суму в понад чверть мільярда гривень із компанією, пов'язаною з колишнім віце-губернатором окупованого Севастополя Олегом Кизименком, якого засуджено за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

 Олег Кизименко

Так, початкову школу в Броварах на 960 учнів будуватиме ТОВ "Хозхімсервіс" – фірма, що належить родині одіозного екс-посадовця. Школу-сад в Глевасі та дитячий садок у Мархалівці також будуватиме його підприємство: як виявилося, переможець відповідних тендерів – ТОВ "Промін Буд Сервіс" зі статутним капіталом 100 гривень – взяло в субпідрядники на обидва будівництва те саме ТОВ "Хозхімсервіс".

Зокрема, 6 травня 2019 року Управління будівництва, ЖКГ, інфраструктури і транспорту Броварської міськради уклало договір з ТОВ "Хозхімсервіс" на будівництво загальноосвітньої школи I ступеня по вул. Симона Петлюри (Черняховського) у Броварах. Вартість угоди становила 130 млн гривень.

Варто зазначити, що вже наступного дня після проведення аукціону ДАС оголосила про початок моніторингу цієї закупівлі у зв'язку з виявленими ознаками порушень. Згідно з опублікованими 10 квітня результатами моніторингу, встановлено порушення законодавства в частині складання замовником тендерної документації. Також примітно, що торги на будівництво школи провели з четвертої спроби – два попередні тендери було скасовано через виявлені порушення.

Чверть мільярда для сепаратиста: підряд на будівництво навчальних закладів на Київщині отримала фірма севастопольського екс-віце-губернатора

Нагадаємо, що за розробку проекту будівництва цієї школи управління будівництва та житлово-комунального господарства Броварів у 2017 році заплатило 2,47 млн гривень. У серпні 2017 року проект презентували як переможця першого відкритого конкурсу "Новий освітній простір". Нове будівництво, згідно з проектом, має бути складної форми й містити кілька окремих блоків, з багатосвітловим простором, розділеним за функціональністю. У ньому планують розмістити 32 класи початкової школи, проектна потужність – 960 учнів.

На папері все виглядає начебто привабливо, але є ще одна невеличка, проте дуже важлива деталь: як зазначає координатор руху "За чесні закупівлі" Роман Сімутін, згідно з проектом, будівництво нової школи мало обійтися у 275 мільйонів гривень. А договір з компанією севастопольського екс-віце-губернатора підписано на суму в 130 мільйонів!

"275 і 130 – чи це взагалі реально? Схоже, що угоду підписано просто для відводу очей, а весь проект приречений на провал", – резюмує пан Сімутін.

Додаткового цинізму ситуації надають і персоналії фігурантів. Нагадаємо, Олег Кизименко – колишній заступник губернатора окупованого Севастополя. До складу керівництва міста він увійшов ще у 2012 році, коли був переведений з Донецької ОДА за часів президентства Віктора Януковича. Коли адміністрація Севастополя перейшла під контроль Росії, Кизименко пропрацював там ще близько року, а у вересні 2018 року був заарештований.

Чверть мільярда для сепаратиста: підряд на будівництво навчальних закладів на Київщині отримала фірма севастопольського екс-віце-губернатора

У грудні 2018 року Голосіївський райсуд Києва визнав Олега Кизименка винним у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та засудив до 5 років позбавлення волі, звільнивши від відбування покарання з випробувальним терміном на один рік. Втім, це не заважає фірмі його родини – ТОВ "Хозхімсервіс" успішно засвоювати бюджетні кошти: за даними Zакупівлі, з 2008 року підприємством укладено контракти на загальну суму понад 2,2 мільярда гривень.

Наразі голова руху "За чесні закупівлі" Роман Сімутін готує депутатське звернення до ДАСУ щодо визнання сумнівного будівельного тендеру недійсним. "СтопКор" стежитиме за перебігом подій та повідомить про нові факти у наступних публікаціях.

Другие новости