ПоддержатьУкраїнська

Допомога держави підприємцям: виплати будуть, якщо карантин триватиме щонайменше три місяці

Андрей Радченко
Андрей Радченко

Бывший председатель правления ПАО "Аграрный фонд"

Допомога держави підприємцям: виплати будуть, якщо карантин триватиме щонайменше три місяці

Держава запровадила заходи на підтримку українському бізнесу під час карантину. Відповідно до встановлених правил, роботодавець зможе отримати компенсацію та виплатити її працівникам. Як це має працювати?

 Андрій Радченко увійшов у топ-25 найбільш успішних CEO України за 2018-ий рік Ілюстрація: СтопКор

Скільки, кому та за що? Фінансова допомога

Підтримка роботодавців та працівників малого та середнього підприємництва, які скоротили чи припинили діяльність в умовах протидії коронавірусній хворобі COVID-19, є одним із основних положень прийнятого Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Закон зафіксував поняття часткового безробіття на час обмежувальних заходів, встановлених Кабінетом Міністрів України для запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби. Допомога з часткового безробіття надаватиметься роботодавцям з-поміж суб’єктів малого та середнього підприємництва.

Допомога з часткового безробіття встановлюється за кожну годину, на яку працівникові було скорочено передбачену законодавством тривалість робочого часу, із розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу), встановленої працівникові відповідного розряду. Розмір допомоги визначається виходячи з фінансових можливостей Фонду і не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом.

А тепер на прикладі розберімося, що ж це означає.

Припустимо, ви маєте офіційно працевлаштованого працівника, однак через обмеження він мусить сидіти вдома та НЕ працювати. У будь-якому разі роботодавець має виплачувати йому дві третини від ставки.

Своєю чергою, держава обіцяє в разі звернення роботодавця фінансово допомогти та компенсувати витрати на заробітну плату працівникам. Максимальний розмір допомоги – мінімальна заробітна плата.

Умова – тимчасове безробіття триває не менше трьох місяців і не перевищує шести місяців.

Виходить, якщо зарплатня вашого працівника становить 15 тисяч гривень і він не працює у зв’язку з карантином, ви маєте платити йому 10 тисяч гривень на місяць. Якщо ви звертаєтеся по допомогу до держави, максимальний розмір підтримки – 4723 гривень або менше. Маючи 25 працівників із зарплатнею в 15 тисяч, які не працюють, роботодавець втрачатиме 125 тисяч гривень на місяць.

Чи витримає це український бізнес? Чи будуть виплачувати допомогу? Чи розраховують в Уряді, що карантин затягнеться щонайменше на три місяці чи ж навпаки – встановлені терміни, аби не виплачувати допомогу представникам українського бізнесу? Залишаю ці питання відкритими.

Примітка:

Для отримання допомоги з часткового безробіття роботодавцю необхідно звернутися до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції (центру зайнятості), за місцем реєстрації як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Удачі!

Другие новости