ПоддержатьУкраїнська

«Дорогі та ще й малярні», — Степанов розповів, які костюми хотіло купити ДП «Медичні закупівлі»

StopCor
StopCor

StopCor

«Дорогі та ще й малярні», — Степанов розповів, які костюми хотіло купити ДП «Медичні закупівлі»

У державному підприємстві «Медичні закупівлі», якому МОЗ доручило закупити захисні костюми для медиків, пропонували Міністерству придбати костюми маляра. Про це сказав Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов під час брифінгу.

«Дорогі та ще й малярні», — Степанов розповів, які костюми хотіло купити ДП «Медичні закупівлі»

«Вони не знаходили костюми біологічного захисту, які нам були потрібні. Вони знаходили костюми маляра, а ми їх не стали купувати», – зазначив він.

Як повідомляв «СтопКор» раніше, проведення закупівлі захисних костюмів для українських «ескулапів» МОЗ доручило ДП «Медичні закупівлі». При цьому орієнтовна ціна, на яку розраховували очільники відомства, становила приблизно 400 гривень за комплект.

Утім, підприємство начебто знайшло вітчизняного виробника, який погодився надати гуртову партію костюмів у півтора раза дешевше – за ціною 245 грн за одиницю.

За словами заступниці голови МОЗ Світлани Шаталової, держпідприємство чомусь не подало на погодження технічне завдання для проведення цього тендеру. Таким чином, у Міністерстві не могли належним чином оцінити якість товару та його відповідність вимогам для здійснення протиепідемічних заходів із протидії поширення COVID-19.

Згодом стало відомо, що захисний одяг від українського виробника не мав повної ізоляції та був пошитий з невідповідної тканини. Тому тендер було переоголошено.

 Захисний костюм Фото: Українська правда

Був визначений і новий переможець торгів, який запропонував одноразові костюми за ціною 488 грн за одиницю. При цьому, як наголошує видання «Українська правда», благодійні фонди купують захисний одяг за тим самим стандартом EN 14126:2003, який вимагає МОЗ, за вдвічі нижчою ціною – 215 грн.

Після цього Міністерство охорони здоров'я ініціювало розслідування щодо держпідприємства "Медичні закупівлі".

Довідка «СтопКору»

ДП «Медичні закупівлі України» — централізована агенція, що спеціалізується на закупівлі лікарських засобів і медичних виробів. Держпідприємство не є структурним підрозділом МОЗ, але саме Міністерство є уповноваженим органом, до сфери якого належить агенція. Як одержувач державно-бюджетних коштів ДП отримує фінансування від головного розпорядника МОЗу та має виконувати функції, визначені ним.

З квітня 2019 року ДП очолює Арсен Жумаділов. Він був призначений ще за міністерської каденції Уляни Супрун і зберіг портфель при Зоряні Скалецькій та Іллі Ємцю — попри те, що з останнім мав конфлікт.

 Арсен Жумаділов Фото: Інтерфакс

Утриматися на посаді Жумаділову вдалось і після приходу до МОЗ Максима Степанова. І все це тим більше дивно, що Арсен Куатович не має медичної освіти чи будь-якого попереднього досвіду роботи у сфері охорони здоров’я.

Другие новости