ПоддержатьУкраїнська

Два екс-заступника мера Мелітополя - лідери серед українських корупціонерів

StopCor
StopCor

StopCor

Два екс-заступника мера Мелітополя - лідери серед українських корупціонерів

Двоє колишніх заступників міського голови Мелітополя разом з покійним мером Сергієм Вальтером створили схему вимагання грошей з автоперевізників.

В цілому чиновники "назбирали" хабарів на 1,5 млн. грн., інформує видання "Економічна правда".

Українське представництво міжнародної організації Transparency International, опублікувало дослідження про обсяги хабарництва і розмірах середнього хабара в країні.

Так, розмір середнього хабара за Україну в 2015 році склав 40 тис. грн., що на 10 тисяч більше, ніж в 2014 році. Всього в минулому році нечисті на руку чиновники "назбирали" з українського народу 19 млн. грн.. При цьому реальне покарання понесли лише 19% корупціонерів.

"При тому, що будь-яка з частин ст. 368 Кримінального кодексу України передбачає покарання - позбавлення волі - це дуже низький показник", - зазначили в організації.

До слова, мелітопольських корупціонерам був винесений вирок, в результаті якого вони отримали по 3 роки випробувального терміну. Дослідники також помітили якусь тенденцію - чим більший хабар фігурує в кримінальній справі, тим більше ймовірність, що корупціонеру вдасться уникнути покарання.

Що стосується розподілу галузей, то в Україні головні корупціонери - правоохоронці – 14% від усіх кримінальних справ. На другому місці - земельники – 10%. 8% справ пов'язані з медичною сферою, 7% - з освітою. Ще 7% - справи, що стосуються нерухомості, 6% - податкова сфера.

Другие новости