ПоддержатьУкраїнська

Експерт: електронний акциз – це удар по легальному бізнесу

StopCor
StopCor

StopCor

Експерт: електронний акциз – це удар по легальному бізнесу

Електронна акцизна марка, яку запроваджено у світі, зокрема в ЄС, має бути нанесена на кожну одиницю виробу (пачку або пляшку) і містить повну інформацію про весь шлях кожної одиниці товару: виробника, дистриб'ютора, гуртову базу та роздріб.

В разі, якщо така пачка чи пляшка потрапляє за кордон, контролюючі служби іноземної держави сканують марку і знають, звідки та від кого надійшла контрабанда. Така система повністю нівелює чорний ринок і відкриває можливості для викриття всіх контрабандистів. Натомість друкована акцизка містить обмежену інформацію і може бути підроблена на будь-якому поліграфічному підприємстві. 

Проте журналісти "СтопКору" з'ясували: проект мав би бути зовсім інакшим і за змістом, і за вартістю. Наразі представникам ЗМІ ніхто не береться пояснювати, чому вартість такого продукту перевищує 4 млрд гривень, тому одразу виникають підозри стосовно корупційної складової даного проекту. Експерти теж схильні до такої думки. 

- Мало віриться в те, що дана зміна призведе до скорочення нелегальної торгівлі. Насправді це удар по легальному бізнесу, це ускладнення його роботи, при цьому це ніяк не позначиться на нелегалах, – стверджує голова Національної організації роздрібної торгівлі Юрій Бондарєв.

Детальніше про скандальну ініціативу дивіться у новому сюжеті "СтопКору".

https://youtu.be/9Uk9Lm9Jn3I

Другие новости