ПоддержатьУкраїнська

Експерт порівняв ціни на продукти за січень-лютий поточного та попереднього року

StopCor
StopCor

StopCor

Експерт порівняв ціни на продукти за січень-лютий поточного та попереднього року

Олексій Дорошенко порівняв ціни на продукти за січень-лютий поточного та попереднього року. За його словами, якщо у минулому році ціни на деякі соціальні продукти падали, то у 2017-му лише росли.

Про це генеральний директор Асоціації постачальників торговельних мереж України заявив на своїй сторінці у соцмережі.

"У січні минулого року інфляція становила 0,9%, а у лютому спостерігалась дефляція у 0,4%. В цьому році інфляція більша тогорічної, і становила у січні 1,1%. За лютий даних ще не маємо, але на дефляцію, як у 2016-му, не розраховуємо", - зазначив він.

Так, у з 1 січня по 28 лютого 2016 року в Україні здешевіла яловичина. А саме на 1,7 грн/кг. У 2017 році за вказаний період вона подорожчала на 9 грн/кг. Така ж тенденція спостерігалась й на інші види м'яса.

Торік десяток курячих яєць здешевів на 10,6 грн, а у поточному – на 6,2 грн. У 2016-му році чорний та білий хліб подорожчали на 8 коп./кг. У поточному році чорний хліб подорожчав на 80 коп./кг, а білий на 85 коп./кг.

Що стосується молочної продукції, то і в 2016 і в 2017 році вона лише дорожчала. Проте у новому році темпи зростання збільшились вдвічі. Так, молоко подорожчало на 50коп/л та 1,15 грн/л, у 2016 та 2017-му році відповідно. Сметана додала 1,5 грн та 2,8 грн відповідно. Сир став дорожчим на 3,6 грн/кг та 7 грн/кг відповідно. Масло додавало 6,2 грн/кг та 7,6 грн/кг відповідно.

"Деякі продукти зараз мають більш позитивну тенденцію, ніж рік тому. Так, соняшникова олія в минулому році подорожчала на 95 коп./л, в цьому на 70 коп./л. Капуста рік тому подорожчала на 70 коп./кг, а цього року - на 40 коп./кг. Морква у 2016 році додала 1,3 грн/кг, а у 2017 році лише 50 коп./кг", – підсумував експерт.

У зв'язку з разючим підняттям цін Дорошенко згадав вислів прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, який нещодавно обмовився, що "уряд буде робити все, щоб отримати надмірне зростання будь-яких цін".

Експерт порівняв ціни на продукти за січень-лютий поточного та попереднього року

"Чи було це простою обмовкою, чи обмовкою за Фрейдом, ми з'ясуємо при розгляді урядом питання щодо відміни цінового регулювання на харчові продукти", – зауважив експерт.

Другие новости