ПоддержатьУкраїнська

У Гаазі Росія звинуватила Україну в постачанні зброї "ополченцям"

StopCor
StopCor

StopCor

У Гаазі Росія звинуватила Україну в постачанні зброї 'ополченцям'

Представник РФ у Гаазі заявив, що армія України, втікаючи, залишила "повстанцям на Донбасі" зброю. Поки ж наростав спротив жителів Донбасу, в Києві остаточно затвердили нову владу, яка прийшла в результаті перевороту. Про це заявив у своєму виступі в Гаазі директор правового департаменту МЗС РФ Роман Колодкін.

Новину повідомляє "Преса України".

Колодкін заявив, що в лютому 2014 року в Києві "відбувся насильницький переворот", який і спричинив спротив мирного населення Донецької та Луганської областей. Росія ж натомість не підтримувала місцевих протестувальників. А коли почалась відкрита збройна агресія, то в хід на Донбасі пішла радянська, а також залишена українськими військовими, зброя.

"Головне джерело зброї, яка опинилася у повстанців  – це запаси радянських часів, що були на території України. Велика частина цих запасів була залишена в шахтах Донбасу і опинилася у повстанців. Крім того, велика частина була залишена українською армією, яка тікала", – заявив Колодкін.

Журналісти "Європейської правди", встановили, що сховище старої радянської зброї на Донбасі розташоване в Бахмуті (колишньому Артемівську). В 2014 році бойовики протягом тривалого часу намагалися захопити відповідну військову частину в Артемівську, але зустріли опір і не потрапили на територію.

Під час промови представник РФ систематично повторював перед суддями Міжнародного суду ООН, що саме "переворот" став причиною військових дій на Донбасі.

Колодкін також висловив впевненість, що ключовою задачею нової української влади стало позбавлення російської мови статусу офіційної мови. Варто зауважити, що насправді жодна мова не мала такого статусу в Україні, але деякі, включно з російською, мали статус регіональної в окремих регіонах.

Нагадаємо, Олена Зеркаль, заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції, виступила в понеділок в Міжнародному суді ООН як представник України. Також позицію української сторони в Гаазі представили американський професор Гарольд Хонджі Ко та Марні Чік, партнер юридичної компанії Ковінгтон, що має контракт з Україною щодо представлення інтересів Києва у міжнародних судах. У документах, підготовлених Україною, також є докази причетності РФ до репресій в Криму, згадується інцидент зі збитим малайзійським Boeing над Донбасом в липні 2014 року. У доповіді також йдеться про ситуацію в Авдіївці, обмеження дій спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі.

Зеркаль також вказала на те, що у цій справі Україна вимагає від Росії компенсації за грубе порушення двох міжнародних договорів. Мова йде про повне ігнорування Росією Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації.

Другие новости