ПоддержатьУкраїнська

Фірма проросійського бізнесмена Іванова захоплює державний порт на Одещині: подробиці

Надежда Рогальская
Надежда Рогальская

Редактор, аналитик

Фірма проросійського бізнесмена Іванова захоплює державний порт на Одещині: подробиці

Проросійський бізнесмен Іванов в обхід закону збудував мініпорт на Дунаї. А коли його «прикрили» прикордонники, розпочав протиправні перевантаження на території приватного судноремонтного заводу в Ізмаїлі. Як структури Іванова хазяйнують на Одещині – з’ясовував Артем Поліковський.

Проросійський бізнесмен Іванов, що очолює групу «Трансшип», почуває себе повноправним господарем на Одещині. Уздовж річки Дунай – безліч портів, адже водою до європейських міст – рукою сягнути. А портові збори — нижчі, ніж в Одесі чи Миколаєві. Основний вид вантажу – зернові. Працюють там лише кілька компаній, одна з яких – ТОВ «Краншип».

Зерно перевантажують у портопункті «Кілія», який вже вкотре намагалися захопити.

 Проросійський бізнесмен Іванов Фото: СтопКор

Проросійський бізнесмен Іванов контролює державний порт?

«Після мого призначення ми почали розбиратися із законністю отримання «Краншипом» доступу до причалу. І після аналізу всіх документів, які були доступні, ми побачили, що має місце порушення закону про порти й низки інших інструкцій, пов'язаних із діяльністю оператора на території портопункту. Природно, ми організували відповідне звернення в інстанції – АМПУ, МЗС – про незаконність отримання операторства», – згадує колишній в.о. директора ДП «МТП Усть-Дунайськ» (2018-2019) Анатолій Попов.

Понад те, як зазначає Артем Поліковський, не один спікер говорив журналістам, що новопризначений виконувач обов'язків директора порту нібито працює на Іванова.

Кадрові зачистки

За словами ексзаступника директора ДП «МТП Усть-Дунайськ», директора ТОВ «Зерновий термінал Кілія» Андрія Московського, до 2018 року порт був прибутковим. Але після призначення нового директора ДП, інтереси якого були на боці держави й пішли у розріз з інтересами «Краншипу», підприємство почали утискати. Як наслідок, у 2020 році державний порт не перевантажив жодної тонни зерна й опинився на межі банкрутства.

 Андрій Московський Фото: СтопКор

А після того, як «СтопКор» висвітлив цю історію в ефірі, на держпідприємстві почалися кадрові зачистки. Героїня сюжету старший тельман ДП «МТП Усть-Дунайськ» Галина Унчікова, яка погодилася розповісти про панування «Краншипу» в Кілійському порту, була звільнена після 40 років роботи.

Було створено навіть профком, аби ніхто вже не міг оскаржити кадрові ротації. Це дало поштовх подальшим безконтрольним рішенням керівництва порту.

«Обирається свій склад профкому, свій голова профкому, який не перешкоджає незаконним діям. У підсумку звільнені кілька начальників відділів, які не згодні були з політикою Мартинюка (новий директор порту – ред.). Люди, які підтримують його політику, водночас отримують премії, матеріальні допомоги, всілякі блага. А людей, які не підтримують – просто звільняють», – резюмує Андрій Московський.

Нагадаємо:

  • Група «Трансшип» була заснована у 1998 році Андрієм Івановим і займається буксируванням суден, рейдовою перевалкою, наданням флоту в оренду та іншими морськими операціями. Має з десяток компаній у своїй структурі із реєстрацією в Україні, Автономній республіці Крим, Росії та офшори в Белізі й Панамі. Одна з компаній цієї групи – ТОВ «Краншип», якою керує Іван Ніякий.
  • Група компаній «Трансшип» та її власник проросійський бізнесмен Іванов вже неодноразово потрапляли у фокус уваги журналістів і правоохоронців. В офісах магната СБУ навесні 2021 року провела низку обшуків. Серед іншого, структури Іванова підозрювали у виробництві військових суден для країни-агресора.
  • Як з’ясували журналісти, на Одещині проросійський бізнесмен Іванов агресивно витискає з ринку конкурентів, завдає збитків держпідприємствам та незаконно користується державним майном порту в Кілії.

Другие новости