ПоддержатьУкраїнська

Голова Нацбанку України зробив важливу заяву щодо боргів країни

StopCor
StopCor

StopCor

Голова Нацбанку України зробив важливу заяву щодо боргів країни

Яків Смолій озвучив оптимістичний прогноз щодо боргів України. Голова НБУ заявив, що виплатити борги можна коштом власного бюджету. Тобто просити допомоги у зовнішніх кредиторів нема потреби.

Новину передає "Преса України".

Голова Національного банку України Яків Смолій зробив важливу заяву щодо боргів країни. За його словами, Україна може їх погасити й при цьому їй не потрібне зовнішнє фінансування. Зокрема, з боку МВФ. Тим не менше, співпрацю з фонду з Києвом він вважає важливою. Зокрема, для проведення реформ, розвитку та репутації.

"Подальша співпраця з МВФ є запорукою довіри інвесторів і впливає на вартість боргового капіталу для України", – додав він.

Смолій особливо наголосив на тому, що обсяг міжнародних резервів України достатній для виплати боргів до кінця 2020 року. Як повідомлялось раніше, український прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявляв, що зовнішній борг України став непідйомним. За його словами, лише у 2018 році для обслуговування боргів необхідно виплатити 130 млрд гривень.

Раніше експерти зазначали, що Україна опинилася на порозі дефолту. Причина цього – великі борги перед зовнішніми кредиторами, повільний темп росту економіки та реформ у країні. Крім того, глава Офісу ефективного регулювання Олексій Гончарук наголошував, що без зовнішньої допомоги українська держава не впорається з боргами.

Другие новости