ПоддержатьУкраїнська

Корупційний хлор : небезпечне комунальне підприємство "АХС" передали в приватні руки

StopCor
StopCor

StopCor

Корупційний хлор : небезпечне комунальне підприємство 'АХС' передали в приватні руки

Аульська хлоропереливна станція знаходиться у Дніпропетровській області, в Кам’янському районі. Цілісний майновий комплекс «АХС», а саме земля, водойма, під’їзні колії, заводські приміщення, інфраструктура, обладнання - усе це належало Комунальному підприємству Дніпропетровської обласної державної адміністрації «Аульська хлоропереливна станція». Щорічний оборот підприємства сягав ста мільйонів гривень. Але зараз держава не контролює стратегічний об’єкт – ані фінансово, ані технічно.

Корупційний хлор : небезпечне комунальне підприємство ''АХС'' передали в приватні руки

Рішенням Дніпропетровської обласної ради комунальне підприємство «Аульська хлоропереливна станція» віддали в довгострокову оренду (49 років) товариству з обмеженою відповідальністю «Аульська хлоропереливна станція». Тобто, фактично в приватні руки. Весь виробничий процес й надалі відбувається на території та обладнанні комунального підприємства «АХС», а прибутки отримує ТОВ «АХС». Обласний бюджет через це недоотримує 40-50 млн грн щорічно. Крім того, за інформацією ЗМІ, така схема готує підприємство до приватизації за заниженою вартістю (3-4 млн грн).

У 2017 році Аульську хлорпереливну станцію все ж таки вирішено було перевірити на предмет того, чи не потрібно її передати з приватного керівництва до управління комунального підприємства. Але висновки комісії, які виявилися дуже невтішними, не задовольнили Дніпропетровську обласну раду.

Невдоволення було досить дивним – свій протест висловив представник комісії облради з питань житлово-комунального господарства. Тобто той, хто перший зацікавлений у поверненні хлоропереливної станції під управління державного органу. Але чомусь вийшло геть навпаки: комісія фактично захистила передачу найнебезпечнішого підприємства регіону у приватні руки.

Деталі цієї резонансної справи – у власному розслідуванні «СтопКору»:

https://youtu.be/2e9IjsP2cJY

Другие новости