ПоддержатьУкраїнська

Кум на 2 мільйони: комунальну будівлю в центрі Кам’янського подарували родичу мера

StopCor
StopCor

StopCor

Кум на 2 мільйони: комунальну будівлю в центрі Кам’янського подарували родичу мера

Замість обіцяного льодового комплексу – пустир: у Кам’янському на Дніпропетровщині під виглядом будівництва важливих об’єктів коштовні земельні ділянки за безцінь роздають структурам, наближеним до мера міста Андрія Білоусова. Як діють схеми «дерибану» та скільки коштів було вкрадено у громади й скеровано на передвиборчу кампанію міського голови? З’ясовував Денис Гойко.

https://www.youtube.com/watch?v=LeUAwH13frw&t=390s

Ще один скандальний об’єкт розташовано прямо навпроти міського відділку поліції. Згідно з генпланом, тут має курсувати трамвай. Кожна з цих ділянок оцінюється у понад 2 млн гривень. І все як у попередніх схемах: на знімках – ані споруд, ані трамвая.

Звісно, ми попросили прокоментувати ці приклади профільного заступника. Але чіткої відповіді так і не отримали.

Насправді через те, що комунальну землю віддають без аукціонів, місцевий бюджет недоотримує десятки мільйонів гривень. Та розбазарюють у Кам'янському не лише землю, а й нерухомість. За інформацією інсайдерів, таких об'єктів десятки.

Команду «СтопКору» зацікавило декілька таких об'єктів. У самісінькому центрі, перший поверх – приміщення колишньої стоматологічної клініки площею майже пів тисячі квадратів. Ринкова вартість – майже 2,5 млн гривень. Орендувало це приміщення ТОВ «Трейд інвест холдинг».

 ТОВ «Трейд інвест холдинг» орендувало приміщення за заниженою ціною Фото: скріншот

Як зазначає керівник ГО «Сильні духом» Сергій Худович, оренда цього приміщення оцінена у 17 грн 46 копійок за квадратний метр. Хоча комерційні структури поблизу винаймають аналогічні приміщення за ціною 200-400 гривень за «квадрат».

Постає логічне запитання: чому ціна за оренду у 20 разів нижча за ринкову? Відповідь проста: ТОВ «Трейд інвест холдинг» належить куму мера Кам’янського Сергію Іванову.

Понад те, приміщення вже приватизували, завдяки так званим невід’ємним поліпшенням об’єкта оренди. Теоретично це цілком законно. І дійсно, якщо орендар ремонтує фасад, укріплює стіни чи фундамент, замінює вікна, двері та підлогу, тобто суттєво витрачається на ремонт, він за законом має першочергове право на приватизацію. Але тут дороговартісним ремонтом і не пахне.

«Згідно зі статтею 18 ч.2, аби приватизувати комунальне майно, необхідно виконати перелік умов. Одне з них – провести невід’ємні поліпшення, які мають складати понад 25 відсотків від вартості об’єкта. Виникають об’єктивні сумніви у правильності проведення таких поліпшень», – прокоментував схему адвокат.

Другие новости