ПоддержатьУкраїнська

Львівщина ледь не втратила архітектурну пам'ятку через недбалість комунальників

StopCor
StopCor

StopCor

Львівщина ледь не втратила архітектурну пам'ятку через недбалість комунальників

Львівщина може втратити одну зі своїх туристичних візитівок через недбалість комунальників. Як повідомили у пресслужбі Львівської обласної державної адміністрації, 3 січня цього року у смт. Олеську Буського району обвалилася частина даху будівлі колишнього костелу Капуцинів, який є частиною всесвітньо відомого Олеського замку і визнаний пам'яткою архітектури національного значення.

 Обвалення даху в Олеську Фото: 24 канал

Зауважимо, споруда перебуває на балансі ЛОДА. Співробітники галереї мистецтв імені Бориса Возницького, фондосховище якої розміщено на території костелу, ще у 2009 році попереджали про катастрофічний стан даху. Відповідний висновок оприлюднила комісія, до якої увійшли представники галереї, посадовці облдержадміністрації та працівники ДСНС.

Повторне візуальне обстежили будівлі провели влітку 2012-го. У відповідних технічних висновках йдеться про ризики "травмування та загибелі працівників, безповоротної втрати творів мистецтва, що зберігаються у фондосховищі, втрати пам'ятки архітектури державного значення".

Директор Галереї Тарас Возняк заявив, що неодноразово звертався до ЛОДА з проханням про фінансування ремонту споруди. Та через недбале ставлення комунальних служб області цього року традиційне зимове погіршення погодних умов ледь не знищило історичну пам'ятку.

Докладніше про це у матеріалі: Журналісти з'ясували, за що Зеленський звільнив львівського губернатора. 

Другие новости