ПоддержатьУкраїнська

На Буковині родина Банчуків перетворила дитячий табір на дачу для можновладців, – ЗМІ

StopCor
StopCor

StopCor

На Буковині родина Банчуків перетворила дитячий табір на дачу для можновладців, – ЗМІ

У найкращих традиціях епохи Януковича: батько-експрокурор влаштувався радником голови СБУ Івана Баканова, а син засвітився в «Укроборонпромі» й без конкурсу очолив державний «Агрофонд». І це – лише кілька епізодів історії, в якій фігурує родина Банчуків. А на Буковині вони навіть улаштували власне місцеве «Межигір'я». Більше про це – у матеріалі Марії Гураль.

https://www.youtube.com/watch?v=4o-pCdX2dRI&t=315s

Йдеться про схему, яку підприємлива родина організувала у Сокирянському районі Чернівецької області. Місцеві ЗМІ навіть видали сюжет про буковинське «Межигір'я».

На території сільради, на берегах Дністра колись розташовувався піонерський табір, а згодом він перетворився на обійстя можновладців – туристичний комплекс «Услід». Місцевим жителям тепер забороняють купатися в річці, збирати гриби і ягоди в лісі.

Журналісти висловили своє бачення схеми. Вершина піраміди – Микола Банчук, який досі контролює багато процесів, і його племінник – Станіслав Банчук, який був заступником обласного прокурора в Чернівцях.

Далі ланцюжок йде до Василя Тартушу, який свого часу очолював районну прокуратуру. Саме він заплющував очі на численні «сигнали знизу» і припиняв кримінальні справи за фактами дерибану «через відсутність складу злочину». А передавав ласі шматки землі у володіння ТК «Услад» на той час заступник голови райадміністрації Богдан Банчук.

 У схемі фігурують син і племінник Банчука Фото: скріншот

Звісно, після всієї цієї інформації запитань до Миколи Банчука та його родини чимало. Хоча б про те, як же він став радником очільника СБУ, якими є його обов'язки, чи не вбачає він в такій діяльності конфлікту інтересів? І що саме трапилось з піонерським табором?

Тож знімальна група «СтопКору» вирушила на пошуки пана Миколи, щоб особисто поспілкуватись з ним. Проте в його офісі, де Банчук веде адвокатську діяльність, журналістам ніхто так і не відчинив. Медійники намагались відшукати його вдома, але теж безуспішно.

Другие новости

НАПК открыло публичный доступ к Реестру деклараций

НАПК открыло публичный доступ к Реестру деклараций

Теперь открыт круглосуточный доступ к Единому государственному реестру деклараций лиц, уполномоченных на выполнение функций государства или местного самоуправления, с учетом мер безопасности, определенных п. 2-11 Заключительных положений Закона "О предотвращении коррупции"