ПоддержатьУкраїнська

Офшорна фірма заступника голови Дунайського пароплавства завинила державі п'ять мільйонів

StopCor
StopCor

StopCor

Офшорна фірма заступника голови Дунайського пароплавства завинила державі п'ять мільйонів

У листопаді 2019-го в.о. голови правління Українського Дунайського пароплавства став Олексій Хомяков. Це мало поставити крапку в низці корупційних скандалів довкола УДП. Та ось на офіційному сайті пароплавства немає жодної інформації про призначення двох заступників пана Хомякова. Навіщо це приховують? І хто нав’язав чинному керівнику УДП таких заступників? Розбирався Кирил Вольний.

https://www.youtube.com/watch?v=TDDHGwsLErM

Зауважимо, за три місяці, які пан Хомяков перебуває на посаді, він жодного разу не зустрівся з капітанами флоту. А його першим рішенням став наказ про нерозголошення внутрішньої інформації, за порушення якого керівник УДП має право звільнити будь-кого.

І, як виявилося, – це працює. Працівники пароплавства, остерігаючись тиску та звільнення, відмовляються будь-що коментувати на камеру. Та на умовах цілковитої конфіденційності команді "СтопКору" вдалося поговорити з працівником УДП. З міркувань безпеки ми не будемо показувати його обличчя, змінюємо його ім'я та голос.

Наш співрозмовник зізнається: призначення Андрія Кравцова до правління УДП шокувало моряків.

"Річ у тому, що про його репутацію в нашій галузі ми знали багато. Фірма Кравцова орендувала в УДП теплохід "Віана ду Каштелу". Він не виконав свої зобов'язання за контрактом, не виплатив зарплату екіпажу та кинув судно заарештованим у Стамбулі. Тоді УДП зазнало збитків на 184 тисячі доларів США. І це — лише прямі збитки. Два роки судно стояло під арештом. Можете уявити, скільки це коштувало підприємству?" – пояснює інсайдер.

Ідеться про фірму "Інфоланд Інкорпорейтед". Зазирнемо у відкриті реєстри: фірма зареєстрована в панамському офшорі. Серед власників – Андрій Кравцов. Також у переліку засновників бачимо Костянтина та Дениса Молодковців.

У переліку засновників бачимо Костянтина та Дениса Молодковців

Після того, як фірма Кравцова зірвала виконання контракту, пароплавство, де він зараз перший заступник голови правління, зазнало значних збитків. Борг за оренду судна сягнув двох мільйонів гривень, повернути покинуте в Стамбулі судно коштувало ще мільйон. Два мільйони гривень зарплати екіпажа теж довелося виплачувати державному пароплавству.

Голова правління УДП Хомяков ігнорує питання про призначених заступників та зустрічатись із колективом відмовляється. Згодом журналісти зателефонували до Андрія Кравцова, але і він не забажав нічого коментувати. Редакція "СтопКору" надіслала офіційний запит до УДП, та на відповідь чекаємо й досі.

Другие новости