ПоддержатьУкраїнська

Офшорні комбінації "Нібулона" коштують бюджету 50 млн доларів на рік – експертна оцінка

StopCor
StopCor

StopCor

Офшорні комбінації 'Нібулона' коштують бюджету 50 млн доларів на рік – експертна оцінка

Лідер вітчизняного аграрного ринку, вертикально інтегрована компанія «Нібулон» має 43 філії в 12 областях України та дві закордонні дочірні компанії. Але нещодавно довкола цих закордонних «дочок» спалахнув скандал: на думку експертів, родина Вадатурських роками грає в податкові ігри за допомогою офшорів.

Схема досить проста: батько консолідує українське зерно і продає в офшор сину за заниженою ціною. Потім син за реальними світовими цінами перепродує його покупцям, а українську компанію вводять в збиток за допомогою пені та штрафів.

Так, наприклад, фермерам ТОВ «Нібулон» пропонує закупівельну ціну на пшеницю другого класу близько 210 доларів за тонну на умовах самозавозу в Миколаїв. При цьому в Єгипті, який для Вадатурського є стратегічним напрямком, пшеницю цього класу можна продати в середньому 312 доларів за тонну. Зароблений  на цій грі прибуток виводять за кордон, а на батьківщині залишають боргові зобов'язання перед кредиторами і заборгованість української компанії перед швейцарською.

Згідно з оцінками експертів, через це заниження цін «Нібулоном» державний бюджет України щорічно втрачав щонайменше 50 мільйонів доларів США податків.

Детальніша інформація – за посиланням. 

https://youtu.be/-o6kjc2WyAk

Другие новости