ПоддержатьУкраїнська

Опалювальний сезон на Львівщині – під загрозою: місцеві ТЕЦ хочуть виставити на торги

StopCor
StopCor

StopCor

Опалювальний сезон на Львівщині – під загрозою: місцеві ТЕЦ хочуть виставити на торги

Антикризовий менеджмент чи банальне рейдерство? Через наслідки техногенної катастрофи, яка сталася у 2018 році, жителі двох міст на Львівщині ризикують знову залишитися сам на сам із бідою: без світла й тепла третій рік поспіль. Хто накинув оком на майно тамтешніх ТЕЦ? Дізнавайтесь із матеріалу Наталії Дігтяр.

https://www.youtube.com/watch?v=ktdkTp5igCQ

Торік багатостраждальні ТЕЦ у Новояворівську та Новому Роздолі перейшли в управління до «Нафтогаз-Тепло», дочірньої компанії НАК «Нафтогаз». Вона відома як найбільше в країні галузеве підприємство і постачальник газу.

Здавалося б, кризу подолали. Проте новий управитель, що не зумів розпочати новий опалювальний сезон вчасно і якісно, тепер намагається заволодіти цими активами за будь-яку ціну. Мовляв, ці ТЕЦ – збиткові, ще й із великими боргами. Їх краще взагалі продати.

«Нині вчиняються всі можливі дії для того, щоб показати, що ТЕЦ є збиткові, й ними не можна управляти, хоч насправді все це є зовсім не так. Вони були ефективними, вони виконували свої зобов’язання перед контрагентами. Це робиться лише з однією метою: для того, аби банально реалізувати їх через СЕТАМ і перерозподілити ці активи», – вважає директор ТзОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» Андрій Гнатуш.

 Директор впевнений: майно ТЕЦ хочуть роздерибанити Фото: СтопКор

Усі факти довго вивчали у Вищому антикорупційному суді. Який тільки частково задовольнив клопотання детектива НАБУ, але не дозволив реалізацію теплоелектроцентралей, оскільки останні були визнані речовими доказами, а їх реалізація заборонена чинним законодавством.

Судове рішення неабияк здивувало юристів.

 На думку юристів, рішення суду є сумнівним Фото: СтопКор

«Кінцеве рішення, яке прийняв суд, досить неочікуване. Як на мене, слід дочекатися повного тексту. По суті, ви бачили всі ці докази, чули, що ми озвучували, що у період до АРМА підприємство функціонувало, забезпечувало теплом й отримувало прибуток. А в період після АРМА воно чомусь стає збитковим, зриваються опалювальні сезони… І взагалі, що зовсім не зрозуміло: не змінити управителя, а просто продати. Це явно абсурдне, як на мене, рішення. Поглянемо, що скаже апеляція», – прокоментував ситуацію адвокат Максим Тхорівський.

Другие новости