ПоддержатьУкраїнська

В Україні буде локдаун, бо карантин вихідного дня неефективний, — експерти 

StopCor
StopCor

StopCor

В Україні буде локдаун, бо карантин вихідного дня неефективний, — експерти 

В України запровадили карантин вихідного дня, але експерти вважають, що він нічим не допоможе. За їх словами, його ефективність не доведена і ситуація буде лише погіршуватися.

 Ілюстрація: Reuters

Про це пише РБК-Україна.

Доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО ім. П. Шупика Федір Лапій в коментарі виданню прогнозує зростання кількості випадків коронавірусу і введення жорсткого карантину неминуче.

"Навіть якщо подивитися на поведінку мітингувальників: більшість людей в натовпі не використовують масок, носять маски під носом, на підборідді. Є чимало малого і середнього бізнесу, які піклуються про безпеку своїх відвідувачів і клієнтів. Але також є чимало українців, які цим нехтують і взагалі заперечують існування COVID-19", - сказав Лапій.

Лікар-інфекціоніст, викладач Школи охорони здоров'я НаУКМА Володимир Курпіта вважає, що доведеної ефективності карантину вихідного дня немає.

"Мені б не хотілося лякати українців. Але найбільш вірогідний сценарій - це погіршення епідемічної ситуації і, як результат, необхідність вводити жорсткий карантин через два-три тижні", - вважає він.

За його словами, приклад Чехії та Бельгії показує результат від жорсткого карантину - через два-три тижні у них пішов спад нових заражень.

Керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки, колишній заступник голови МОЗ Павло Ковтонюк вважає, що будь-які часткові обмеження на сьогодні не будуть ефективними у стримуванні пандемії в країні. За словами Ковтонюка, в Румунії, де влада пішла на компромісний варіант карантину, зростання інфікування тільки прискорюється.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, в Україні за добу зафіксовано майже 12 500 випадків COVID-19.

Другие новости