ПоддержатьУкраїнська

Операція «декларація»: підробка документів «Бі Енерджетікс» зацікавила правоохоронців

StopCor
StopCor

StopCor

Операція «декларація»: підробка документів «Бі Енерджетікс» зацікавила правоохоронців

Минулого року в Україні «зелений» тариф встановили понад двомстам об’єктів. Але з появою новітніх технологій до країни прийшли й нові схеми незаконного збагачення старих корупціонерів. Хто і за якою схемою обманює державу на десятки мільйонів гривень? Та який стосунок до цього має один із співробітників НАБУ? Дивіться ексклюзивне розслідування Марії Гураль.

https://youtu.be/pD3lQktW0xU

Херсонська область, селище Мирне, сонячна електростанція потужністю 2300 кВт від компанії «Бі Енерджетікс». Будівництво станції розпочалось ще у 2011 році. Принаймні так написано ось у декларації про початок виконання будівельних робіт. На перший погляд, нічого незвичайного. Втім перевірка даного документа виявила вражаючі факти. Варто наголосити, що згідно із законом, хоча б одна неточність мала б ліквідувати ліцензію та забрати зелений тариф.

Пункт 1. Декларація зареєстрована в Херсонській області 23 грудня 2011 року. під номером ХС 08311120609. Та пошук в офіційному реєстрі показав, що документа з таким номером не існує. Натомість, дану декларацію «СтопКор» знайшов за зовсім іншим номером реєстрації та датою.

Пункт 2. Генеральним підрядником будівництва виступила компанія ТОВ «ІНТЕК-ІНЖИРІНГ» Вказаний номер телефону недоступний. Тож журналісти почали шукати інформацію про підрядника в офіційних реєстрах. І ось результати. Компанії з такою назвою не існує, та за цим номером ЄДРПОУ 35420929 зареєстровано товариство з схожою назвою ТОВ «ІНТЕК-ІНЖИНІРИНГ». Проте і директор, і місцезнаходження категорично відрізняються.

Стопкорівцям вдалось поспілкуватись з працівником цієї структури, з особою, що відповідала за виконання будівельних робіт – Олександром Щеглаковим, який повідомив: «Цей самий інжиніринг будував станцію в Семеновому, я в ньому працював, може вони написали моє прізвище в Херсоні, але я в Херсоні не був».

Пункт 3. Чи не дивно, що людина, яка мала б відповідати за будівництво станції, ніколи про неї і не чула? Та це ще не все. Підписантом декларації виступив директор ТОВ «Бі Енерджетікс» Сергій Сироватка.

Журналісти зателефонували за номером, вказаним у декларації. Слухавку підняла дружина пана підписанта, яка відповідати на питання категорично відмовилась. В чому причина такої реакції – незрозуміло. Тож представники «СтопКору» спробували зв'язатися з головним офісом ТОВ «Бі Енерджетікс», проте безрезультатно. За адресою реєстрації про таке підприємство навіть не чули, за другою адресою – теж ніхто не відчинив.

Зауважимо, що факти невідповідності внесення інформації в декларацію про початок виконання будівельних робіт зацікавили не лише журналістів, а й правоохоронні органи.

Операція «декларація»: підробка документів «Бі Енерджетікс» зацікавила правоохоронців

Другие новости