ПоддержатьУкраїнська

Пастка для гастрабайтера: працевлаштування в Росії може обернутись для українців в’язницею

StopCor
StopCor

StopCor

Пастка для гастрабайтера: працевлаштування в Росії може обернутись для українців в’язницею

За даними російського МВС, торік на заробітки до Російської Федерації подалися понад півмільйона українців. А от МЗС України наводить іншу цифру – ушестеро більшу – 3 мільйони. Тобто кожний 12-ий українець живе і працює на території країни-агресора.

«Та фінал цих історій – як під копірку. Власне, як і завжди, коли йдеться про легкі гроші», – стверджує журналістка Лілія Ткачук, яка провела масштабне спецрозслідування з трудової експлуатації українських мігрантів.

https://www.youtube.com/watch?v=KtYfR17TS64

«Більшість знає або здогадується, для чого і навіщо вони їдуть, їх інформують. Але називають це по-іншому просто. Не говорять, що це наркотики, а кажуть, що це курильні суміші для кальяну або спортивне харчування», – зазначає Ігор, завербований для роботи в Росію, чиє прізвище та обличчя ми приховуємо з міркувань безпеки.

 Чоловікам видали телефони з встановленими програмами для контакту з ''кураторами''

Та зрештою, горе-кур’єри потрапляють під пильне око російських правоохоронців.

«Я йшов і тут на мене так несподівано виходять три людини: два оперативники, а третій – їхній начальник. Показали посвідчення, схопили мене, ну я нічого не міг зробити», – розповідає українець Артем.

Ігор додає: вже потім хлопці дізналися, що за одного такого затриманого українця група російських оперів чи слідчих отримує по 400-500 тисяч рублів грошової премії, а також зірочки на погони.

Нашим героям пощастило, їх вдалося перевести з російської тюрми до української, звідки хлопці невдовзі мають вийти на волю. Але це скоріше виключення. Доля багатьох українських гастарбайтерів, які теж спокусилися розбагатіти на кур’єрській службі, й досі не визначена.

Другие новости