ПоддержатьУкраїнська

Переміг мера в судах: голова Ізюмського осередку розповів про системну роботу в регіоні

StopCor
StopCor

StopCor

Переміг мера в судах: голова Ізюмського осередку розповів про системну роботу в регіоні

Більш як 20 незаконно звільнених жителів Ізюму поновлені на роботі, 12 чиновників-корупціонерів звільнено, відкрито 80 проваджень щодо бездіяльності правоохоронців. Про такі результати роботи на Харківщині розповів голова Ізюмського відокремленого підрозділу «Стоп корупції» Юрій Козлов. За 2 роки він розгорнув активну правозахисну діяльність і став зовсім «незручним» для керманичів міста.

 Ілюстрація: СтопКор

ОБЛИЧЧЯ

Голова Ізюмського міського відокремленого підрозділу ГО «Стоп корупції» з 2018 року Юрій Козлов має два дипломи про вищу освіту – технічний і освітянський.  Він - депутат  Ізюмської міської ради Харківської області 8 скликання і начальник міського управління молоді та спорту з 2004 до 2016 року. З посади був незаконно звільнений. Суд поновив Козлова, але протягом 2 років рішення суду не виконується.

Незручний для чиновників-корупціонерів завдяки принциповій позиції, Юрій Козлов виграв 3 суди, ініційовані проти нього міським головою. Та на цьому не зупинився: допоміг поновитися на роботі ще двом десяткам незаконно звільнених без розрахунку.

Активіст пишається гучними перемогами у боротьбі з корупцією.

За його ініціативою задоволено  близько 80 скарг на бездіяльність прокуратури та поліції різних рівнів з подальшим внесенням заяв до ЄРДР, звільнено 12 посадових осіб різного рівня (від начальників управлінь та відділів міськради до відповідального за надання публічної інформації).

Саме з його подачі Держаудит Харківської області провів перевірки, а суд ухвалив рішення щодо порушень у використанні бюджету на загальну суму 320 000 грн. А після ініційованих Козловим перевірок ГАСКу  Харківської області суди визнали розтрати міського бюджету ще на 200 000 грн.

Два роки тому Юрій свідомо обрав для себе шлях борця з корупцією і вступив до лав ГО «Стоп корупції».

«Враховуючи системні протиправні та корупційні процеси, які охопили всю Україну, а Ізюм — не виняток, прийняв рішення та розпочав активну громадську роботу по боротьбі з корупційними проявами в усіх галузях та сферах. Враховуючи імідж та антикорупційні напрямки роботи ГО «Стоп корупції», прийняв для себе рішення, написав заяву про вступ та надав інформацію про себе. Був прийнятий у члени ГО «Стоп корупції» і через деякий час за ініціативи центрального офісу організації очолив Ізюмський осередок», — розповідає Юрій.

ПРОБЛЕМИ

Головною проблемою свого рідного регіону Юрій Козлов вважає корумпованість усіх рівнів влади. В Ізюмі системна боротьба ведеться, зокрема, з такими проявами корупції:

  • протиправне використання міського бюджету;
  • порушення регламенту виконавчого комітету та Ізюмської міської ради;
  • порушення ЗУ «Про доступ до публічної інформації», «Місцеве самоврядування в Україні»;
  • протиправне створення тимчасових комісій для проведення службового розслідування;
  • невиконання рішень судів;
  • протиправна ліквідація комунальних підприємств та установ міста, звільнення людей;
  • протиправна діяльність правоохоронних органів, суду.

«Протягом 2016-2020 років органами місцевого самоврядування Ізюму було видано близько 150 протиправних розпорядчих документів», - констатує активіст.

Кожен із них Юрій з командою проаналізував і направив заяви до правоохоронців.

РІШЕННЯ

«Враховуючи бездіяльність правоохоронних органів за останні роки,  посадові особи, службові особи правоохоронних органів відчувають  безкарність та вважають себе недоторканими. Процеси боротьби з корупційними проявами необхідно підсилювати», — вважає голова підрозділу «Стоп корупції».

Юрій Козлов пишається тією соціально важливою місією і її реалізацією, яку проводить протягом двох років в якості голови підрозділу «Стоп корупції». За час роботи Ізюмського відокремленого підрозділу «Стоп корупції» щодо керівників міста, правоохоронних органів, комунальних підприємств  до ЄРДР внесено близько 100 заяв про кримінальні правопорушення. Направлено низку заяв до НАЗК, Офісу Президента, Держаудитслужби, близько 20 заяв про кримінальне правопорушення працівниками правоохоронних органів міського та обласного рівня скеровано  до ДБР. За ініціативи Ізюмського осередку відкрито кримінальні провадження стосовно порушників виборчого законодавства.

Крім того, Юрій Козлов активно поширює в соціальних мережах інформацію про прояви корупції. Щорічно публікується близько 150 аналітичних статей і відеороликів.

Голова Ізюмського відокремленого підрозділу вбачає запорукою успішної протидії корупції системність і централізованість роботи антикорупціонерів на загальноукраїнському рівні.

«Необхідно  централізувати роботу "Стоп корупції", розробити план роботи регіональних осередків та більше контролювати і координувати їхню роботу. Підтримка центрального офісу «Стоп корупції», яку я особисто відчуваю та вважаю дієвою та ефективною, має бути запорукою наступних перемог на фронті боротьби з корупцією всіх рівнів», - зазначає Юрій Козлов.

Другие новости