Журналісти програми Схеми з'ясували, що значна частина суддів, уже традиційно для українських чиновників, задекларувала своє майно на родичів, позиціонуючи себе як бідного й чесного "слугу народу".
У рамках журналістського розслідування було встановлено, що суддя Київського апеляційного адміністративного суду Андрій Горяйнов минулого року задекларував дохід загальною сумою близько 2 мільйонів гривень, квартиру площею лише 39 квадратних метрів і жодного автомобіля. Тим не менше, працівники Національного антикорупційного бюро України з'ясували, що колишня теща судді видала йому право на елітну нерухомість до 2061 року – приватний будинок у центрі столиці площею близько 400 квадратних метрів.
"Майно, яким я користуюсь, я вказав у своїй декларації, і в цій частині мені прокоментувати додатково нічого. Я повноваження по жодній із довіреностей, які могли фігурувати, не реалізовував, тому я вжив заходів для скасування довіреностей, про які мені стало відомо. Відповідно, нині у мене повноважень у цій частині немає", – заявив Горяйнов.
У поясненнях, які було зачитано під час переатестації суддів, він оголосив, що навіть не був повною мірою ознайомлений із статками колишньої тещі: "Закон про запобігання корупції набув чинності тільки 26 квітня 2015 року. А закон про запобігання та протидію корупції, що діяв раніше, не зараховував тещу до кола близьких осіб декларанта. Таким чином, певна особа ніколи не входила до кола моїх близьких осіб, визначених законодавством. Виходячи з того, що (ця певна особа) ніколи не була членом моєї сім'ї, не входила до кола близьких осіб, визначеного законом, я не був повною мірою обізнаний про її доходи, видатки, майно, майнові інтереси".
Журналісти дізналися, що після роботи Горяйнов приїжджає саме до будинку колишньої тещі, до якого він "не має жодного відношення". Крім того, главу Київського апеляційного адміністративного суду, ймовірно, підвезли сюди, оскільки власного автомобіля, відповідно до декларації, він не має.
Звернули увагу й на декларацію судді Вищого господарського суду України Олександра Сибіги. Відповідно до його декларації про доходи, квартир чи будинків не має ні він, ні інші члени його родини, хоча його дружина працює нотаріусом і щорічно фіксує значну суму доходу.
Тим не менше, відповідно до неофіційної інформації журналістів, родина судді проживає у презентабельному приватному будинку в Києві. Крім того, на старшу доньку зареєстровано дві квартири в елітному житловому комплексі PecherSKY, хоча в деклараціях немає інформації про неї, оскільки вона проживає окремо.
Сибіга спробував пояснити це "бюрократичною тяганиною: "Будинок не введений в експлуатацію. Ми звернулися до інспекції ДБК, здається, 2012 року, у нас є вхідний штамп, у дружини – вона займається цим питанням, є в неї вхідний штамп про прийняття цих документів. Мабуть, бюрократична тяганина якась. Якщо це власність моя, то звичайно, я задекларую її. Якщо тільки отримаю правовстановчі документи, звичайно, задекларую все".
Джерело: PoliticUA
Автор: mironetti