ПоддержатьУкраїнська

Рівненські підприємці скаржаться на тиск з боку мера Хомка

StopCor
StopCor

StopCor

Рівненські підприємці скаржаться на тиск з боку мера Хомка

Інтереси міста чи особиста помста? Очільник Рівного Володимир Хомко переслідує підприємців, що встановили МАС та частують кавою містян. Про це постраждалі від надмірної уваги міського голови власники кіоску повідомили редакції "СтопКору". Архітектурна споруда розташована поблизу супермаркету 23/7, співвласниками якого є люди з оточення мера.

Володимир Хомко Фото: ''Слово і діло''

За інформацією місцевих активістів, міський голова лобіює інтереси власників супермаркетів, надаючи їм приміщення в оренду, або настійливо рекомендує власникам приміщень надати квадратні метри для його бізнесу.

Найцікавіше, що у Рівному загалом є близько ста незаконно розташованих МАС, однак "честі" приймати мера чомусь удостоївся саме той, що діє відповідно до закону. Пан Хомко неодноразово наносив візити власникам кав’ярні, погрожував та залякував.

Представники "СтопКору" намагались особисто поспілкуватись із очільником Рівного, аби отримати його коментар з приводу цієї ситуації. Однак у будівлі мерії замість міського голови їх зустрів начальник відділу інформаційно-аналітичного забезпечення виконкому Микола Прокопчук. Останній відмовив журналісту Віктору Паласу у зустрічі з мером, посилаючись на карантин.

Замість мера до журналістів вийшов начальник інформаційно-аналітичної служби виконкому Фото: СтопКор
Замість мера до журналістів вийшов начальник інформаційно-аналітичної служби виконкому Фото: СтопКор

"Я повідомив пану Прокопчуку, що маю намір зателефонувати до поліції із повідомленням про службову недбалість. Після цього зі свого кабінету блискавично вибіг мер Хомко. Він намагався залишити будівлю міськради, аби уникнути розмови", – розповів Палас.

Віктор Палас Фото: СтопКор

Утім, на вході до мерії на посадовця вже чекали інші репортери. Тож Хомко зрештою вирушив на місце розташування МАСу разом із командою "СтопКору".

Прибувши на місце, мер заявив, що буцімто не знав про наявність у власників кав’ярні дозвільних документів, і що документи були оформлені… без його відома. Крім того, Хомко стверджував, що діє в інтересах рівненської громади, невдоволеної зведенням МАСів. Він також заперечив, що має відношення до розташованого поблизу супермаркету 23/7.

Зрештою, пан Володимир пообіцяв власникам, що споруда залишиться на місці до кінця року, коли спливає термін оренди. Однак після цього особисто усіляко лобіюватиме закриття кав‘ярні.

Як стверджують місцеві жителі, замість розвитку міста пан мер опікується передусім власними статками. Зокрема, Хомка підозрюють в отриманні грошового "відкату" під час закупівлі б/в тролейбусів за завищеною ціною.

Очільник Рівного також є фігурантом так званого сміттєвого скандалу. На звалищі комунального підприємства міста, без дозвільних документів встановлені сміттєпереробні установки. Сміття коштом рівненських платників податків завозиться зі Львова за завищеними цінами для перевізників, які є наближеними до Хомка. Знову ж таки, без будь-яких дозвільних документів виробляється газ, яким заправляють автомобілі. А кошти надходять на рахунки фірми, власниками якої є люди з орбіти мера.

Сміттєвий полігон поблизу Рівного Фото: ''4 влада''

Крім того, у місцевих ЗМІ Хомка пов’язують із забудовою рекреаційних ділянок водосховищ. Мер та Рівненська міська рада лобіюють інтереси забудовників, змінюючи цільове призначення земельних ділянок у рекреаційній зоні в районі річки Устя та Басівкутського водосховища, активно забудовується берегова лінія водойми.

Забудову 80 гектарів землі на відстані 100 метрів від берега рівняни називають "аферою №1". Адже понад 3,5 тисячі жителів і майже тисяча автомобілів на цій території – величезне навантаження на довкілля. При цьому з бюджету міста, ймовірно, необхідно буде викласти десятки, якщо не сотні мільйонів гривень на розбудову інфраструктури цього нового району.

Зауважимо, вся наявна інформація за даними фактами вже скерована активістами до правоохоронних органів та ДБР.

Другие новости