ПоддержатьУкраїнська

Росія припинила постачання дизпалива в Україну

StopCor
StopCor

StopCor

Росія припинила постачання дизпалива в Україну

Російське дизельне пальне ось уже понад місяць не постачається на територію України по трубопроводу. Офіційно причини цього невідомі. Джерела в фірмах-постачальниках палива списують все на Федеральну службу з технічного та експортного контролю (ФСТЕК), яка не займається оформленням необхідних дозволів.

Новину повідомляє "Преса України".

У прес-службі міністерства енергетики РФ заявили, що "у Російській Федерації відсутні міжурядові угоди щодо постачання нафтопродуктів в Угорщину й Україну, постачання дизельного палива в зазначених напрямках здійснюється господарюючими суб'єктами виходячи з економічної доцільності, відповідно говорити про припинення постачання Російською Федерацією некоректно".

У той же час у відомстві додали, що за даними ПАТ "Транснефть", поставки були припинені 8 лютого 2017 року "в зв'язку з переукладанням контрактів на експорт нафтопродуктів".

За інформацією прес-служби Міненерго, нафтопродукти, призначені для поставки в напрямку України, в даний час перерозподіляються по інших напрямках, зокрема, в Приморськ і Новоросійськ.

Радник президента "Транснефти", прес-секретар Ігор Дьомін повідомив, що "Транснефть" здійснює транспортування нафтопродуктів за заявками власників ресурсу, після оформлення відповідних документів на експорт. "У лютому цього року були заявки від нафтових компаній з експорту дизельного палива в напрямку України. У поточному місяці оформлених експортних партій ще не було", – уточнив він.

У прес-службі НК "Роснефть", яка здійснює постачання в зазначеному напрямку, повідомили, що "нафтопродукти "Роснефти" поставляються в Україну й Угорщину відповідно до домовленостей з партнером компанії". "Контрактом передбачена можливість зміни обсягів постачання в залежності від запиту контрагента й ефективності їх реалізації для "Роснєфті", – підкреслили в компанії.

Нагадаємо, власникам великовантажних автомобілів доведеться платити велику ціну за дизпаливо. Його вартість в Україні піднялася відразу на 1,6 грн. Ціни на бензин і автогаз продовжують утримуватися на стабільно високому рівні.

Другие новости