ПоддержатьУкраїнська

Розробників вітчизняних тестів на коронавірус відправили у відпустку за свій рахунок

StopCor
StopCor

StopCor

Розробників вітчизняних тестів на коронавірус відправили у відпустку за свій рахунок

Доставлення до України тестів на коронавірус виглядає майже як шпигунський блокбастер: за 260 тисяч доларів військовий літак летить до Китаю, де живе мільярдер-українофіл Джек Ма, який надсилає медикаменти. Загальну вартість вантажу ніхто коментувати не хоче. А супроводжує це дійство нардеп Мотовиловець, який не має жодного відношення до комітету ВР з питань здоров'я та медицини. То що це за тести: ПЛР- чи експрес-діагностика? І скільки саме їх було на борту літака? Намагалась з’ясувати Ася Шевченко.

https://www.youtube.com/watch?v=oIm6DCedUfc&feature=youtu.be

Звісно, що всі ці питання журналісти «СтопКору» виклали в запиті до Офісу Президента. Однак відповіді так і не отримали.

У тих же 20-х числах березня з'являється інформація про те, що колектив Інституту молекулярної біології та генетики відправили у відпустки за власний рахунок через брак фінансування.

Напевно, за інших обставин усім було б начхати на цю установу. Бо кого в повсякденному житті турбує, фінансують чи не фінансують в Україні науку?

Але цимес ситуації полягає у тому, що без належного фінансування опинився саме той інститут, де розробили вітчизняні ПЛР-тест-системи для діагностування коронавірусу!

«Ви думаєте, що наш Уряд поцілував їх у лоба й замовив їм десятки тисяч цих тестів? Ні. Взагалі нічого не зробили. Ніби забули про цей Інститут молекулярної біології. Понад те, припинили їхнє фінансування та відправили у відпустку за свій рахунок. Після скандалу Кабмін скасував рішення про відпустку, дав їм якесь фінансування, але досі не купує у них наших, українських, дешевих тестів», – коментує нардеп Олексій Гончаренко.

Як вдалося з'ясувати напряму в Інституті, наразі його співробітники мають іти у вимушені відпустки, оскільки базового фінансування НАН України не вистачає не тільки на наукові дослідження, але й на зарплати.

 Через брак фінансування науковці вимушені йти у відпустки за власний рахунок

І досі гроші на повноцінну наукову діяльність Інституту не виділили. Через це розпочате в інституті виробництво тест-систем припинилося — нема за що придбати реактиви.

Другие новости