ПоддержатьУкраїнська

Серія обвалів будинків в Одесі: мешканці звинувачують обласну владу у бездіяльності

StopCor
StopCor

StopCor

Серія обвалів будинків в Одесі: мешканці звинувачують обласну владу у бездіяльності

Центр Одеси — це не тільки відомі пам'ятки архітектури та популярні туристичні місця, а ще й дуже дорога земля та нерухомість. І все частіше поряд з будинками, яким по сто років, «виростають» велетенські багатоповерхівки. Тема тотальної забудови центру міста давно стала для одеситів однією з найболючіших. Чим загрожує місту безконтрольна поява хмарочосів? Дивіться у матеріалі Кирила Вольного.

https://youtu.be/JXZpS0-KtKY

Після чергового обвалу будинку з заявою виступив і керівник Одеської облдержадміністрації Максим Куций. Чиновник заявив, що «попередньою причиною обвалу частини житлового будинку в Одесі вважають ремонтно-будівельні роботи за сусідньою адресою».

Та заява очільника області залишилась лише заявою: жодних перевірок будмайданчиків, що межують зі старими будинками, так і не провели. Виглядає так, що обласне керівництво в цій історії лише виконує роль статиста та мовчки спостерігає, як один за одним руйнуються будинки.

Один з прикладів – будівля на вулиці Торговій, 20. Обвал стався 18 травня, в результаті чого 3 квартири було зруйновано. Одна з постраждалих – Марина Мануйліна. Жінка розповіла, що дивом змогла вціліти.

«Впритул до обваленого будинку тривали будівельні роботи. Працівники зносили колишню лазню, аби на цьому місці побудувати чергову новобудову.  Поруч із нами була лазня №10, її купило ТОВ «Несенджер девелопмент». І ось з початку травня, після карантину, йшли роботи з демонтажу фундаменту. Сусіди бачили, як ківш екскаватора влетів у стіну нашого будинку», – згадує потерпіла.

 Фото: скріншот

Про катастрофічний стан житлового фонду журналісти запитали й у керівника Одещини. Та на тлі п'яти зруйнованих будинків за останні чотири місяці обіцянки унеможливити нові обвали виглядають непереконливими.

Своєю чергою, мешканці, які втратили свої квартири, говорять, що неодноразово писали звернення та просили обласну владу звернути увагу на їхні проблеми. Час ішов, а жодних дій від керманича області не  було. Позатим у підпорядкуванні Максима Куцого є ціле управління з питань містобудування та архітектури, яке і мало б опікуватись цими проблемами.

Однак надавати відповіді на наші питання в Одеській ОДА так і не захотіли: мовляв, ця інформація не є публічною.

Другие новости