ПоддержатьУкраїнська

Скандальне будівництво на Шулявці: ДІАМ легалізує незаконну забудову?

Максим Томилов
Максим Томилов

Правозащитник

Скандальне будівництво на Шулявці: ДІАМ легалізує незаконну забудову?

Скандальне будівництво ЖК на Шулявці намагаються легалізувати? Інспектор новоствореної ДІАМ уніс зміни до нелегітимного дозволу 2010 року, а потім шляхом виправлення технічної помилки дані були змінені декілька разів. У результаті розголосу з’явилася відмова. Що насправді хочуть побудувати поблизу метро «Шулявська» та чи є перспективи у сумнівної забудови?

 Можливо, таким чином забудовник намагається зараз легалізувати своє незаконне будівництво? Ілюстрація: СтопКор

Спроби легалізувати скандальне будівництво досі невідомо якого об’єкту за адресою пр. Перемоги, 50А на столичній Шулявці тривають.

 Інспектор новоствореної ДІАМ уніс зміни до нелегітимного дозволу 2010 року Фото: скриншот

Нагадаємо, перший дозвіл на забудову на цій земельній ділянці був виданий ще у далекому 2010 році – тобто за часів, коли не було ані Єдиної електронної системи у сфері будівництва, ані навіть Єдиного реєстру дозвільних документів ДАБІ, що передував утворенню Єдиної електронної системи.

Тоді для надання дозволу не потрібно було отримувати містобудівні умови та обмеження, а чинне на той момент містобудівне законодавство передбачало отримання АПЗ (архітектурно-планувальне завдання), що на той час становило вихідні дані на проєктування об’єкта.

 Дозвіл було надано в 2010 році Фото: скриншот

Слід зауважити, що дозвіл було видано на будівництво тут торгово-офісного центру з закладами громадського харчування.

Однак, попри те, що об’єкт поблизу «Шулявської» не будували близько 10 років, навіть не розпочинали, прострочений дозвіл від 2010-го року (термін дії сплив 31.12 2011 року) зараз міститься в Єдиній електронній системі у сфері будівництва. Та ще й зі змінами. Та ще й двічі. Хоча законодавчо його можна вважати повністю нелегітимним, тобто навіть внесення змін є неможливим.

 Термін дії цього дозволу давно сплив Фото: скриншот

Протягом часу в містобудівній галузі України відбулися досить суттєві зміни на законодавчому рівні. А нещодавно було створено Портал державної електронної системи у сфері будівництва. І Реєстр будівельної діяльності як його складова був анонсований Урядом як найбільш захищена від будь-якого втручання система.

Упродовж останніх двох років замовник будівництва неодноразово намагався отримати містобудівні умови та обмеження (навіть судилися з цього приводу з Департаментом містобудування та архітектури КМДА) і дозвіл на будівництво тут житлового комплексу.

Під виглядом, як це завжди буває, коли не відповідає цільове призначення землі, багатофункціонального комплексу.

Частину квартир уже навіть встигли реалізувати за допомогою ізраїльського сайту, показуючи інвесторам повідомлення про початок підготовчих робіт та розповідаючи, що в Україні це – офіційні документи на будівництво таких комплексів. Хоча навіть корумпована ДАБІ щоразу надавала відмову з об’єктивних причин.

 Квартири розпродавали через ізраїльський сайт Фото: скриншот

Але навіть зараз, якщо ви пошукаєте в інтернеті ЖК за адресою пр. Перемоги, 50 А, то побачите багато сайтів із проєктами висотки на цій ділянці.

За деякими відомостями, 50% квартир у майбутньому комплексі вже розпродані. Тобто, ймовірно, зараз десь в Ізраїлі є близько сотні інвесторів, які вклалися в це будівництво. Хоча наразі перспективи щодо зведення тут ЖК взагалі відсутні.

Як скандальне будівництво впливає на імідж України та інвестиційний клімат? Питання риторичне.

І ось декілька місяців тому, після тривалого періоду застою, будівництво на цій ділянці відновилося. Це здійняло нову хвилю обурення серед місцевих жителів. Адже жодних дозволів, містобудівних умов та обмежень для зведення на цій ділянці ЖК – немає.

У вересні 2021 року інспектором уже нової ДІАМ було здійснено втручання у систему шляхом виправлення технічної помилки.

Але хіба дані Реєстру будівельної діяльності не захищені від втручання, будь-якого незаконного втручання? Виявляється, інспектори ДІАМ мають можливість певним чином впливати на вже старі внесені відомості, змінювати їхній статус, вносити незрозуміло які зміни.

Нагадаю, що містобудівні умови та обмеження для забудови цієї ділянки не надавалися.

І це підтверджує відповідь Департаменту архітектури та містобудування.

Немає й погодження від Київського метрополітену. Хоча будмайданчик розташований безпосередньо над станцією «Шулявська». І це свого часу також спричинило багато скандальних ситуацій.

 Будмайданчик розташовано поблизу станції метро «Шулявська» Фото з відкритих джерел

Ба більше, тут уже немає навіть паспорту об’єкта. І про те, що саме тут збираються будувати, напевно, достеменно знає лише замовник. І, можливо, Державна інспекція з архітектури та містобудування України.

Наразі «СтопКор» чекає на якесь логічне пояснення та відповідь від ДІАМ.

Чому відбулося втручання до захищеної електронної системи? Чи справді в інспекції намагаються легалізувати це будівництво на проспекті Перемоги, 50А? Про яку технічну помилку у прийнятому та зафіксованому системою рішенні йдеться? Яких заходів ужито до посадової особи, яка припустилася втручання? Чи притягнуто когось до відповідальності? Враховуючи, що це – не перша подібна ситуація, яка набрала розголосу.

А про скільки з них ми ще не знаємо? Ми продовжимо стежити за перебігом подій та обов’язково триматимемо вас у курсі. Далі буде.

Другие новости