ПоддержатьУкраїнська

Стало відомо, коли українцям варто очікувати подорожчання газу

StopCor
StopCor

StopCor

Стало відомо, коли українцям варто очікувати подорожчання газу

Кабмін ощасливить українців черговим підняттям тарифу на природній газ. Стало відомо, як формуватиметься ціна. Вже відомо, що впродовж наступного року українці переплачуватимуть понад 400 грн за тисячу кубометрів газу.

Новину передає "Преса України".

Міністерством енергетики та вугільної промисловості підготувало новий проект постанови. Згідно з документом, Кабмін змінить методику визначення ціни газу для українців. Зокрема, з квітня поточного року газ подорожчає на більш, ніж 8%.

Так, запропоновано з 1 квітня припинити керуватися принципу встановлення ціни та перегляду її кожні півроку в залежності від ціни імпортного паритету. Натомість український уряд вважає за необхідне встановлювати ціну на газ на цілий рік, а саме з 1 квітня 2018 року по 1 квітня 2019 року.

Також стало відомо, як саме формуватиметься ціна на природній газ. Це буде середньоарифметична ціна імпортного газу на німецькому газовому хабі (NCG) без урахування вартості транзиту до українського кордону. За шість місяців минулого року, з 1 квітня по 30 вересня,  ціна конвертуватиметься на курс гривні відповідно до встановленого на період закупівлі курсу.

Таким чином, з 1 квітня поточного року ціна на газ для українців може піднятися на 8,3%. У грошовому еквіваленті, з 4942 грн за тисячу кубометрів до 5352 грн. Така ціна буде встановлена до 1 квітня 2019 року.

Як зазначається, спеціальні зобов'язання на суб'єкти ринку природного газу будуть покладатися на період з 2018 до 2021 року. Нагадаємо, раніше експерти попереджали, що Петро Порошенко та його партнер Рінат Ахметов піднімуть тарифи на електроенергію на 15%. В результаті останні зароблять 12,5 млрд грн.

Другие новости