ПоддержатьУкраїнська

Топменеджери Дунайського пароплавства "позичили" у держави 5 мільйонів і привласнили половину німецької філії

StopCor
StopCor

StopCor

Топменеджери Дунайського пароплавства 'позичили' у держави 5 мільйонів і привласнили половину німецької філії

Баталії за Дунай тривають. За останні 12 років Українське Дунайське пароплавство змінило вже чотирнадцять керівників. Попереднього, Дмитра Чалого, звільнили після викриття корупційних схем розпродажу справних суден за копійки.

Натомість Криклій призначив нового очільника, разом із яким на підприємство прийшла й нова команда заступників. Хто тепер розпоряджається дунайським флотом, та у яких схемах встигли засвітитися менеджери? Розслідував Кирил Вольний.

https://www.youtube.com/watch?v=s4uRXMhOplE&t=218s

Широкому загалу прізвища нових заступників керівника УДП невідомі, а ось працівники галузі добре їх знають, та не з найкращого боку. Зокрема, обурення колективу викликало призначення виконувачів обов'язків заступників голови правління.

Про одного з них ми вже докладно розповідали. Це Андрій Кравцов. До того, як потрапити в Дунайське пароплавство, він уже мав із ним справу: фірма "Інфоланд Інкорпорейтед", що зареєстрована в панамському офшорі та належить Андрію Кравцову, завдала УДП чималих збитків.

Призначення Кравцова викликало обурення у працівників галузі

Узявши в оренду у Дунайського пароплавства теплохід "Віана Ду Каштело", фірма Кравцова зірвала виконання контракту та кинула судно з екіпажем напризволяще. Борг за оренду судна сягнув двох мільйонів гривень, повернути залишене в Стамбулі судно коштувало ще мільйон. 2 мільйони гривень зарплати екіпажа довелося виплачувати теж державному пароплавству.

Повернути 5 мільйонів гривень державному пароплавству фірму Кравцова зобов'язав суд, та борг і досі не погашений.

Попри це, в листопаді 2019-го за наказом Олексія Хомякова Кравцова призначено на посаду радника голови правління з зовнішньоекономічної діяльності, матеріально-технічного постачання та безпеки судноплавства Дунайського пароплавства, якому його фірма винна гроші.

Ще один новопризначений менеджер — Олександр Кравченко. У пароплавстві він людина не нова, раніше очолював одну з дочірніх закордонних фірм "Дойче Юкрейн Верхес", що працює та представляє інтереси УДП в Німеччині. Тоді його діяльність закінчилася гучним корупційним скандалом і також чималими збитками для державного підприємства.

Олександра Кравченка підозрюють у порушенні ведення обліку та розтраті

Інформація про це міститься у цьому унікальному документі, який редакція "СтопКору" отримала завдяки власним джерелам:

"Під час проведення внутрішнього аудиту встановлені факти ненадходження дивідендів від компаній, до складу засновників яких входить ПрАТ "УДП". За інформацією Дунайського пароплавства, факт позбавлення права Товариства на частку в розмірі 49% стався у 2016 році на підставі декларації директора компанії DUV Кравченка Олександра.

У травні 2016 року Фондом державного майна України на підставі отриманих документів від директора Кравченка О.С. про свою участь в товаристві внесено відомості до реєстру корпоративних прав Держави Україна. За даним фактом, а також за фактом зменшення частки статутного капіталу компанії DUV на підставі рішення її директора зареєстроване кримінальне провадження".

Інакше кажучи, у результаті "схематозів" Кравченка державне пароплавство втратило свою частину акцій закордонної компанії.

Другие новости