ПоддержатьУкраїнська

Призначений Криклієм новий очільник Дунайського пароплавства за 5 місяців збагатився на 3 млн грн

StopCor
StopCor

StopCor

Призначений Криклієм новий очільник Дунайського пароплавства за 5 місяців збагатився на 3 млн грн

Гордість держави чи корупційне кубло? Чому унікальне підприємство, яке поки що залишається у державній власності та має річний оборот у майже мільярд гривень, ледве зводить кінці з кінцями? Хто насправді керує Українським Дунайським пароплавством, довкола якого не вщухають гучні скандали, — дивіться у масштабному розслідуванні Кирила Вольного.

https://www.youtube.com/watch?v=s4uRXMhOplE&t=1270s

Українське Дунайське пароплавство є однією з найбільших судноплавних компаній як в Україні, так і в східноєвропейському регіоні. Сто відсотків акцій компанії належать державі в особі Міністерства інфраструктури України.

УДП, маючи у своєму розпорядженні морський і річковий флот, а також завдяки вдалому географічному розташуванню базових портів Рені, Ізмаїл, Усть-Дунайськ, сприяє створенню транспортного вузла, який забезпечує зовнішньоекономічні інтереси України в придунайських країнах, а також у країнах Чорного та Середземного морів.

 Пароплавство має унікальний потенціал

«На жаль обсяги перевезень річковим транспортом жалюгідні, морський потенціал втрачений ще на зорі Незалежності, а найбільша у світі суднохідна компанія була просто знищена. І замість того, щоб відновлювати цей потенціал, щоб допомагати вітчизняному бізнесу відбудовувати великі компанії, відбудовувати морський і річковий транспорт, держава навпаки встромляє палиці в колеса», — коментує нардеп Олексій Гончаренко.

За останні 12 років на державному пароплавстві змінилося вже чотирнадцять керівників. Останнього, Дмитра Чалого, звільнили після того, як журналісти та колектив підприємства викрили корупційні схеми з розпродажу дунайського флоту за копійки.

Здавалося б, справедливість перемогла, та торік у листопаді міністр Криклій призначив нового керівника УДП — юриста Олексія Хомякова.

 Новим очільником УДП став Олексій Хомяков

За даними електронної декларації новопризначеного керівника пароплавства, крім земельних ділянок, будинку та двох квартир у столиці Олексій Хомяков та його батько володіють корпоративними правами у п'яти компаніях.

Цікаво, що автоматичний ризик-аналіз «засвітив» червоний прапорець на декларації Хомякова, сповіщаючи про те, що сума грошей, які декларант зберігає готівкою, перевищує 5 млн грн, що говорить про можливі зловживання.

А з моменту початку роботи в Дунайському пароплавстві офіційний дохід пана Хомякова збільшився аж на три мільйони гривень.

Другие новости