ПоддержатьУкраїнська

У Києві під виглядом протезної майстерні для ветеранів побудували житлові висотки

StopCor
StopCor

StopCor

У Києві під виглядом протезної майстерні для ветеранів побудували житлові висотки

Без оренди земельної ділянки, але з документами на будівництво протезної майстерні замість житлового комплексу – так у Києві будується і вводиться в експлуатацію ЖК «Караваєві Дачі». При цьому у відділі продажу цього навіть не приховують – самовпевненість зашкалює. Як забудовнику вдалося так упорати справу? З’ясовувала Анна Закутська.

Замовником будівництва виступає «Благодійний центр соціальної медичної і трудової реабілітації ветеранів Афганської війни», а девелопером – маловідома компанія «Онікс Білд».

«Про репутацію забудовника сказати немає чого, у нього був досвід будівництва одного будинку. Там також були судові процеси, скасування декларації, але станом на зараз він введений в експлуатацію. Ця земельна ділянка була відведена у 2004 році громадській організації, яка абсолютно невідома і яка раніше не брала участь в будівництві. Тобто класична компанія, організація, на яку відводиться земельна ділянка у користування, і на цьому все закінчується», – коментує юрист Олександр Босенко.

У 2004 році рішенням КМДА замовнику була виділена земельна ділянка – це перший головний документ під час будівництва, без нього неможливо ввести будинок в експлуатацію, і взагалі будівництво вважається абсолютно незаконним.

 Строки оренди спливли у 2019 році Фото: скріншот

Тож у 2004 землю надали замовнику в оренду на 15 років. Одразу рахуємо: виходить, у 2019 році оренда закінчилася. У її поновлені КМДА замовнику відмовила з шести причин. Найголовніші з них: земельна ділянка використовується не за цільовим призначенням, а детальний план території не затверджений.

На кадастровій мапі Києва дійсно вказано, що цільове призначення — для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров’я, соціальної допомоги, для будівництва, експлуатації та обслуговування протезної майстерні, адміністративних приміщень, гаражів та кімнат відпочинку для замовників. Тобто жодного слова про зведення ЖК тут немає.

 На ділянці мали побудувати протезну майстерню Фото: скріншот

Попри це, будівництво комплексу тривало, і забудовнику навіть вдалося ввести в експлуатацію дві секції. Як саме? Журналісти відправили запит до Державної архітектурно-будівельної інспекції з питанням, на яких підставах без оренди та з нецільовим використанням земельної ділянки вони видали сертифікат готовності?

І ось відповідь. Тут вказано, що ДАБІ не раз надавало відмови, і тоді забудовник звернувся до суду. І що ви думаєте? Окружний адміністративний суд Києва визнав дії ДАБІ протиправними та зобов’язав їх видати сертифікат на об’єкт. Так і вдалося ввести перші дві секції в експлуатацію.

Другие новости